Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old

18 грудня 2014

22.11.2017

Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»: підсумки та подальші дії

Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – CBA Project» зібрав своїх партнерів у Києві для заключної оглядової зустрічі вчора, 21 листопада.

Учасники підбили підсумки Третьої фази, обговорили основні результати та майбутні перспективи допомоги в розбудові України та громад.

Чернігівську область представляла в. о. першого заступника голови ОДА Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що співпраця Чернігівщини з Проектом триває з 2008 року. За цей час реалізовано 129 мікропроектів у 16 районах області.

До кінця цього року будуть завершені ще 8 мікропроектів: 5 — у Ніжині та 3 — у Прилуках.

Переважно проекти стосуються сфер реформування місцевого самоврядування, охорони здоров’я, екології, енергоефективності, розвитку малого фермерського господарства та несільськогосподарського бізнесу в сільських і малозабезпечених районах тощо.

10 листопада цього року Чернігівська ОДА підписала Меморандум про взаєморозуміння щодо сталого розвитку між Програмою розвитку ООН, Чернігівською обласною державною адміністрацією та Чернігівською обласною радою для подальшої співпраці.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

10.11.2017

Чернігівська ОДА продовжує співпрацю з Програмою розвитку ООН

Сьогодні, 10 листопада, в. о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко від імені ОДА підписала Меморандум про взаєморозуміння щодо сталого розвитку між Програмою розвитку ООН, Чернігівською обласною державною адміністрацією та Чернігівською обласною радою.

Меморандум є свідченням намірів щодо співробітництва та взаємодії між підписантами у сфері реформування місцевого самоврядування, сприяння розвитку малого фермерського господарства та несільськогосподарського бізнесу в сільських і малозабезпечених районах, сприяння доступу до якісного медичного забезпечення, здійснення заходів з енергозбереження тощо.

Підписання Меморандуму є пролонгацією напрацювань та результатів, отриманих завдяки ефективній роботі в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» протягом попередніх років.

Реалізація Проекту в області розпочалася у 2008 році. У його І та ІІ фазах взяли участь 11 «пілотних» районів: Коропський, Сновський, Срібнянський, Ріпкинський, Менський, Борзнянський, Корюківський, Куликівський, Бахмацький, Городянський та Чернігівський. Були відібрані сільські ради для участі в мікропроектах, створено та юридично зареєстровано 69 громадських організацій, які реалізували 76 мікропроектів на загальну суму близько 12 мільйонів гривень.

Протягом двох фаз Проекту майже 50 тисяч жителів Чернігівщини покращили умови свого життя. Зокрема, відновлено 43 дитячих садка та школи, 13 медичних пунктів, у 8 населених пунктах забезпечено доступ до якісної питної води, в 11 — зроблено енергозберігаюче вуличне освітлення. Ці місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту та приватних спонсорів.

У ІІІ фазі (з 2014 року) Проект уже традиційно підтримав сфери охорони здоров’я, екології, водопостачання у сільській місцевості, енергоефективності. Також впроваджувалися і нові компоненти: допомога у створенні ОСББ, розвитку вже існуючих об’єднань, впровадженні інновацій у місцевому врядуванні.

Співпраця в рамках Проекту та реалізація ініціатив громад дозволила поліпшити умови життя людей, якість і доступність послуг. Крім того, сприяла посиленню довіри з боку громад до процесу прийняття рішень місцевою владою.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

13.03.2017

В області реалізовуються громадські ініціативи. Спільний проект ЄС та ПРООН на Чернігівщині

Завдяки об’єднаним зусиллям мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади на Чернігівщині успішно реалізовуються проекти по створенню та розвитку ОСББ, збереженню енергоефективності, відновленню дитячих садків, шкіл, медичних пунктів та вдосконаленню місцевого врядування.

Дані ініціативи фінансуються Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН в Україні у рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза».

Мета – поліпшити умови життя населення, якість і доступність послуг, сприяти розширенню впливу місцевих об’єднань шляхом впровадження та підтримки місцевих громадських ініціатив.

Спеціальне пілотування проекту здійснюється у сільській місцевості. Воно спрямоване на співробітництво та об’єднання сільських громад. Участь в реалізації мікропроектів за цим напрямком взяли Семенівський, Варвинський, Прилуцький та Борзнянський райони. Загальна вартість – понад 5 мільйонів гривень.

Фінансування ініціатив населення здійснюється виключно через громадські організації. Так, у Прилуцькому районі громадською організацією «Спілка членів громади смт Мала Дівиця» вже реалізовано мікропроект впровадження енергозберігаючих заходів у місцевій загальноосвітній школі.

На сьогодні цей заклад відвідує 213 учнів з п’яти сільських громад. Для надійного збереження тепла у триповерховій будівлі школи замінено 133 вікна та 14 дверей. Загальна вартість реконструкції — майже 1,5 мільйона гривень, з яких п’ять відсотків зібрали жителі відповідних сіл.

– Тепер діти отримують знання комфортно, а колектив працює у кращих умовах. Коштів вистачило і на заміну вікон та дверей, і на приведення до належного стану учбових кабінетів. Зараз до нас приїздять з інших громад, щоб подивитися на досягнення та перейняти досвід, – зазначила директор Малодівицької школи Людмила Синенко.

З травня 2015 року у містах Ніжин та Прилуки, які стали переможцями конкурсного відбору, реалізуються проекти з розвитку міст, зокрема: створення нових та підтримка існуючих ОСББ, підвищення енергоефективності житлових будинків, удосконалення механізмів інноваційного управління у містах.

Зокрема, жителі об’єднань багатоквартирних будинків «Діамант 19», «Дельта» (місто Прилуки), «Синяківське», «Ніжинець», «Едем» (місто Ніжин) та інших взяли на себе відповідальність за власний розвиток і добробут та не шкодують про це.

– Громади мають вносити лише 5% від загальної вартості проекту, ми зібрали майже 23%. І вже цієї зими капітальний ремонт фасаду нашої 9-ти поверхівки з улаштуванням теплоізоляції допоміг відчути значну економію, – розповіла заступник голови ОСББ «Діамант 19» Галина Підгорна.

Крім того, кожен проект має свої особливості. В одних будинках відремонтували фасад, в інших, наприклад ОСББ «Ніжинець», замінили інженерні мережі у підвалі, здійснили капітальний ремонт під'їздів із заходами енергозбереження.

У кожному під’їзді – унікальний дизайн, картини на стінах, фотошпалери. У підвалі – спортивна зала для молоді, кімната для зборів членів об’єднання, в планах – бібліотека. У дворі прибрано, пофарбовано, встановлені дитячі майданчики.

Збираючи відповідний відсоток від вартості реконструкції, мешканці будинків вносили певну суму залежно від кількості квартир та їх площі, внески коливались  від 500 гривень до 5 тисяч.

– Ми щасливі, що прийняли участь в проекті, адже він згуртував нас та змусив цінувати і берегти своє, – поділилася враженнями жителька ОСББ «Ніжинець» Віра Данильчук.

У жовтні – листопаді 2016 року партнерами проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза» стали ще чотири громадські організації з Прилук та Ніжина. Ними впроваджуються ініціативи в напрямку «розумного міста», а саме: інноваційне врядування, мобільні додатки для отримання туристичних та медичних послуг, відкритий бюджет міста Ніжин, встановлення системи електронного голосування «Розумна рада» у сесійній залі Прилуцької міської ради та інші. Загальна вартість проектів по Чернігівській області, які знаходяться на стадії завершення, становить близько 23 мільйонів гривень.

Довідково: Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» працює в усіх областях України з 2008 року, в тому числі й на Чернігівщині, охопивши одразу вісім районів.

Друга фаза розпочалась в липні 2011 року у шести районах області. Протягом цього часу майже 50 тисяч чоловік покращили умови свого життя завдяки відновленню дитячих садків та шкіл (43), медичних пунктів (13), покращення доступу до якісної питної води (8),  енергозберігаючого вуличного освітлення (11).

Третя – впроваджується протягом 2014—2017 років із загальним бюджетом 23,8 мільйонів євро, наданих Європейським Союзом (23 мільйони євро) та ПРООН (800 тисяч євро). 

Всім охочим взяти участь у проекті надається необхідна методична допомога, проводяться тренінги, семінари та здійснюється необхідний супровід під час реалізації проекту.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 


Результати та перспективи реалізації в Чернігівській області Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»


 

08.12.2016

 

 

Довідка щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН

 

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза» у Чернігівській області

В області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза».

Реалізація ІІІ фази Проекту направлена на фінансову підтримку громад у реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню та включає два компонента - інфраструктурну та муніципальну складову. Термін реалізації Проекту до 2018 року.

У реалізації ІІІ фази Проекту беруть участь 8 районів та 2 міста, якими впроваджується 33 мікропроекти. Зокрема,

- з реалізації інфраструктурної складової - 16 мікропроектів у Бахмацькому, Бобровицькому, Городнянському та Срібнянському районах;

Станом на 01.12.2016 року повністю реалізовані 11 мікропроектів (4 мікропроекти – у Бахмацькому, 1 – у Бобровицькому, 2 – у Городнянському та 4 – у Срібнянському районах).

Вартість мікропроектів складає близько 4,6 млн. грн. в т.ч. місцеві бюджети – 1 млн. грн., кошти ЄС/ПРООН – 3,3 млн. грн., та кошти громадських організацій – 250 тис. грн.

Окремим напрямком реалізації інфраструктурної складової є спеціальне пілотування на умовах співробітництва територіальних громад. Завдяки конкурсному відбору в області було визначено чотири райони та територіальні громади для участі в спеціальному пілотуванні, а саме: Борзнянський, Варвинський, Прилуцький та Семенівський райони. На даний час реалізовано 1 мікропроект (впровадження енергозберігаючих заходів в ДНЗ № 6 «Сонечко» м. Семенівка). Роботи по впровадженню решти мікропроектів тривають.

Вартість мікропроектів складає близько 5,1 млн. грн.. в т.ч. місцеві бюджети – 1,25 млн. грн., кошти ЄС/ПРООН – 3,6 млн. грн.., та кошти громадських організацій – 250 тис. грн.

- по муніципальному компоненту - реалізовано 9 мікропроектів в рамках яких підтримано 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Ніжин та 4 ОСББ у м. Прилуки.

Крім цього, додатково Проектом була запропонована співпраця із залученням шкіл та дитячих садків до участі у Проекті (школи №2 та №9 м. Ніжина, школа №6 та дитячий навчальний заклад №4 м. Прилук).

Станом на 01.12.2016 року їх реалізація завершена (9 мікропроектів по муніципальному компоненту та 4 додаткові). Вартість профінансованих мікропроектів по муніципальному компоненту складає 4,5 млн.грн. в т.ч. 1,9 млн. грн. кошти місцевих бюджетів, кошти ЄС/ПРООН – 2,2 млн. грн., 437,8 тис. грн. – кошти ОСББ та громадських організацій.

Крім того, розпочато реалізацію спільних мікропроектів ПРООН з міськими радами: 5 ОСББ і 3 – проекти «розумне місто» у м. Ніжин та 5 ОСББ і 1 – проект «розумне місто»у м. Прилуки.

Вартість мікропроектів по муніципальному компоненту складає 10,7 млн.грн. в т.ч. 4,1 млн. грн. кошти місцевих бюджетів, кошти ЄС/ПРООН – 5,6 млн. грн., 1,0 млн. грн. – кошти ОСББ та громадських організацій.

Всього по проектах станом на 01.12.2016 року сукупно профінансовано 11204,4 тис.грн. З них: кошти організацій громад – 768,7 тис. грн (6,9% від профінансованого), кошти ПРООН – 7275,8 тис. грн (64,9%) та з місцевих бюджетів – 3159,9 тис. грн (28,2%).

Впровадження мікропроектів покращує інфраструктуру населених пунктів, сприяє налагодженню діалогу між представниками влади та громадами і в подальшому дозволить використовувати методологію співфінансування соціальної сфери.

Реалізовані проекти підвищують якість надання послуг, зокрема за рахунок виконання енергозберігаючих заходів покращуються умови навчання дітей у школах, перебування у дитячих садках та умови проживання населення: якість надання медичної допомоги, реконструйоване вуличне освітлення, збудовані водогони, тощо.

 

04.07.2016

 

 

Довідка щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН

 

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза» у Чернігівській області

 

В області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза».

 

Реалізація ІІІ фази передбачає фінансову підтримку громадам у реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню та включає два компонента - інфраструктурну та муніципальну складову. Термін реалізації Проекту до 2018 року.

У реалізації ІІІ фази Проекту беруть участь 8 районів та 2 міста, якими впроваджується 33 мікропроекти та 9 – знаходиться у стадії опрацювання.

Зокрема,

○ з реалізації інфраструктурної складової - 16 мікропроектів у Бахмацькому, Бобровицькому, Городнянському та Срібнянському районах;

Загальна вартість мікропроектів складає близько 4,6 млн. грн.. в т.ч. місцеві бюджети – 1 млн. грн., кошти ЄС/ПРООН – 3,3 млн. грн., та кошти громадських організацій – 250 тис. грн.

Станом на 01.07.2016 року повністю реалізовані 9 мікропроектів (4 мікропроекти – у Бахмацькому, 1 – у Бобровицькому, 2 – у Городнянському та 2 – у Срібнянському районах). Решта мікропроектів будуть завершені до кінця поточного року.

Окремим напрямком реалізації інфраструктурної складової є спеціальне пілотування на умовах співробітництва територіальних громад. Завдяки конкурсному відбору в області було визначено чотири райони та територіальні громади для участі в спеціальному пілотуванні, а саме Борзнянський район - с. Комарівка (проведення енергозберігаючих заходів в амбулаторії), Варвинський район – с.Озеряни (енергозбереження в школі), Прилуцький район – селище Мала Дівиця (енергозбереження в школі), Семенівський район – м.Семенівка (енергозбереження в дитячому садочку «Сонечко»).

Загальна вартість мікропроектів складає близько 5,1 млн. грн.. в т.ч. місцеві бюджети – 1,25 млн. грн., кошти ЄС/ПРООН – 3,6 млн. грн.., та кошти громадських організацій – 250 тис. грн.

На останню дату завершений мікропроект у м. Семенівка. Роботи по впровадженню решти мікропроектів тривають.

○ по муніципальному компоненту - реалізовується 9 мікропроектів в рамках яких підтримано 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Ніжин та 4 ОСББ у м. Прилуки.

Крім цього, додатково Проектом була запропонована співпраця із залученням шкіл та дитячих садків до участі у Проекті (школи №2 та №9 м. Ніжина, школа №6 та дитячий навчальний заклад №4 м. Прилук).

Загальна вартість мікропроектів по муніципальному компоненту складає більше 3 млн. грн. в т.ч. 1,4 млн. грн.. кошти місцевих бюджетів, кошти ЄС/ПРООН – 1,8 млн. грн., 380 тис. грн.. – кошти ОСББ та громадських організацій.

Станом на 01.07.2016 року їх реалізація завершена (9 мікропроектів по муніципальному компоненту та 4 додаткові).

Крім того, до кінця поточного року планується реалізувати ще 9 мікропроектів по муніципальному компоненту, в рамках якого планується підтримати 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Ніжин та 4 ОСББ у м. Прилуки.

На даний час заявки по 7 мікропроектах надіслані на затвердження до м. Києва, 2 мікропроекти знаходяться в стадії підготовки.

Всього по проектах станом на 01.07.2016 року сукупно профінансовано 8555,6 тис. грн. З них: кошти організацій громад – 659,2 тис. грн (7,7% від профінансованого), кошти ПРООН – 5087,8 тис. грн (59,5%) та з місцевих бюджетів – 2808,6 тис. грн (32,8%).

Впровадження мікропроектів покращує інфраструктуру населених пунктів, сприяє налагодженню діалогу між представниками влади та громадами і в подальшому дозволить використовувати методологію співфінансування соціальної сфери.

 

05.04.2016

 

 

Довідка щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН

 

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза» у Чернігівській області

 

В області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза».

 

Реалізація ІІІ фази передбачає фінансову підтримку громадам у реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню та включає два компонента - інфраструктурну та муніципальну складову. Термін реалізації Проекту до 2018 року.

Умови співфінансування інфраструктурних мікропроектів розподіляються наступним чином:

○ кошти Проекту ПРООН – 75% від загальної вартості проекту, але не більше 10 тис. дол. США;

○ кошти місцевого бюджету – 20% від загальної вартості проекту;

○ кошти громадських об’єднань – 5% від загальної вартості проекту.

У реалізації ІІІ фази Проекту беруть участь 8 районів та 2 міста, якими впроваджується 33 мікропроекти.

Зокрема,

○ з реалізації інфраструктурної складової - 16 мікропроектів у Бахмацькому, Бобровицькому, Городнянському та Срібнянському районах;

Загальна вартість мікропроектів складає близько 4,6 млн. грн.. в т.ч. місцеві бюджети – 1 млн. грн., кошти ЄС/ПРООН – 3,3 млн. грн.., та кошти громадських організацій – 250 тис. грн..

Станом на 01.04.2016 року повністю завершені 4 мікропроекти, решта 12 проектів будуть завершені протягом першого півріччя поточного року.

Окремим напрямком реалізації інфраструктурної складової є спеціальне пілотування на умовах співробітництва територіальних громад. Завдяки конкурсному відбору в області було визначено чотири райони та територіальні громади для участі в спеціальному пілотуванні, а саме Борзнянський район - с. Комарівка (проведення енергозберігаючих заходів в амбулаторії), Варвинський район – с.Озеряни (енергозбереження в школі), Прилуцький район – селище Мала Дівиця (енергозбереження в школі), Семенівський район – м.Семенівка (енергозбереження в дитячому садочку «Сонечко»).

Загальна вартість мікропроектів складає близько 5,1 млн. грн.. в т.ч. місцеві бюджети – 1,25 млн. грн., кошти ЄС/ПРООН – 3,6 млн. грн.., та кошти громадських організацій – 250 тис. грн..

○ по муніципальному компоненту - реалізовується 9 мікропроектів в рамках яких підтримано 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Ніжин та 4 ОСББ у м. Прилуки.

Крім цього, додатково Проектом була запропонована співпраця із залученням шкіл та дитячих садків до участі у Проекті. Зокрема, в школах №2 та №9 м. Ніжина, школі №6 та дитячому навчальному закладі №4 м. Прилук створені громадські організації та проводиться реалізація громадських ініціатив. Розпочата реалізація мікропроектів.

Загальна вартість мікропроектів по муніципальному компоненту складає більше 3 млн. грн. в т.ч. 1,4 млн. грн.. кошти місцевих бюджетів, кошти ЄС/ПРООН – 1,8 млн. грн., 380 тис. грн.. – кошти ОСББ та громадських організацій.

Умови співфінансування муніципального компоненту розподіляються наступним чином: кошти Проекту ПРООН – 50% від загальної вартості проекту, але не більше 10 тис. дол. США; кошти місцевого бюджету – 45% від загальної вартості проекту; кошти членів ОСББ – 5% від загальної вартості проекту.

Всього по проектах станом на 01.04.2016 року сукупно профінансовано 7091,0 тис. грн. З них: кошти організацій громад – 534,6 тис. грн (7,5% від профінансованого), кошти ПРООН – 4355,0 тис. грн (61,4%) та з місцевих бюджетів – 2201,4 тис. грн (31,0%).

Впровадження мікропроектів покращує інфраструктуру населених пунктів, сприяє налагодженню діалогу між представниками влади та громадами і в подальшому дозволить використовувати методологію співфінансування соціальної сфери.

 

26.01.2016

 

 

Довідка щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернігівській області

 

 

В області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза».

 

Реалізація ІІІ фази передбачає фінансову підтримку громадам у реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню та включає два компонента - інфраструктурну та муніципальну складову. Термін реалізації Проекту до 2018 року.

Умови співфінансування інфраструктурних мікропроектів розподіляються наступним чином:

○ кошти Проекту ПРООН – 75% від загальної вартості проекту, але не більше 10 тис. дол. США;

○ кошти місцевого бюджету – 20% від загальної вартості проекту;

○ кошти громадських об’єднань – 5% від загальної вартості проекту.

У реалізації ІІІ фази Проекту беруть участь 8 районів та 2 міста, якими впроваджується 33 мікропроекти.

Зокрема,

○ з реалізації інфраструктурної складової - 16 мікропроектів у Бахмацькому, Бобровицькому, Городнянському та Срібнянському районах;

○ умовах співробітництва територіальних громад – 4 мікропроекти у Борзнянському, Варвинському, Прилуцькому та Семенівському районах;

○ муніципальний компонент - створено 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Ніжин та 4 ОСББ у м. Прилуки.

Крім цього, додатково Проектом була запропонована співпраця із залученням шкіл та дитячих садків до участі у Проекті. Зокрема, в школах №2 та №9 м. Ніжина, школі №6 та дитячому навчальному закладі №4 м. Прилук створені громадські організації. Розпочата реалізація мікропроектів.

Умови співфінансування муніципального компоненту розподіляються наступним чином: кошти Проекту ПРООН – 50% від загальної вартості проекту, але не більше 10 тис. дол. США; кошти місцевого бюджету – 45% від загальної вартості проекту; кошти членів ОСББ – 5% від загальної вартості проекту.

Всього по мікропроектах за рахунок коштів ПРООН станом на 01.01.2016 року профінансовано 2,8 млн грн.

Впровадження мікропроектів покращує інфраструктуру населених пунктів, сприяє налагодженню діалогу між представниками влади та громадами і в подальшому дозволить використовувати методологію співфінансування соціальної сфери.

 

31.07.2015

 

 

Про реалізацію Проекту ЄС/ПРООН

 

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза»

 

Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується в області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради.

 

Активна робота з реалізації проекту в області була розпочата у 2008 році після проведення конкурсного відбору районів для участі в ньому.

В реалізації І та ІІ фази Проекту згідно з рейтингом приймали участь 8 «пілотних» районів – І фаза (Коропський, Щорський, Срібнянський, Ріпкинський, Менський, Борзнянський, Корюківський, Куликівський) та 6 районів – ІІ фаза (Бахмацький, Городянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський). В кожному з районів були відібрані сільські ради для участі в мікропроектах, створено та юридично зареєстровано – 69 громадських організацій, якими реалізовано 74 мікропроекти та 2 мікропроекти знаходяться у завершальній стадії.

Третя фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочала впровадження у 2014 році - планується надавати фінансову підтримку громадам у реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню. Термін реалізації Проекту до 2018 року.

Третя фаза Проекту включає два компонента - інфраструктурну та муніципальну складову.

За підсумками конкурсного відбору відібрані наступні райони: Бахмацький, Бобровицький, Городнянський та Срібнянський.

На даний час у зазначених районах проведені вступні семінари -презентації щодо впровадження мікропроектів у рамках Проекту, обговорені умови співпраці та проведений конкурсний відбір територіальних громад.

У кожному районі було визначено по 4 сільські (селищні) ради для участі та по 3 – резервні.

Третьою фазою Проекту передбачається реалізація муніципального компоненту, метою якого є розвиток відповідних інституцій, зокрема створення ОСББ; підтримка мікропроектів з енергоефективності; розробка моделей відтворення задля вирішення проблем житлового сектору; впровадження інноваційних технологій на місцевому рівні із забезпеченням кращого обслуговування житлового сектору в двох містах області.

Учасниками Проекту можуть стати міста з населенням від 10 до 150 тис. осіб. Однією з умов участі у реалізації Програми ЄС/ПРООН є обов’язкове співфінансування з міських бюджетів.

Для участі у зазначеному компоненті на конкурсний відбір подали заявки такі міста: Городня, Ічня, Ніжин та Корюківка.

 

17.12.2014

 

 

Довідка

 

щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

у Чернігівській області

 

Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується в області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради.

 

7 липня 2011 року була укладена Угода про партнерство між Програмою розвитку Організацій Об’єднаних Націй і Чернігівською обласною державною адміністрацією та Чернігівською обласною радою на реалізацію Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ фаза». Термін дії Угоди до 31 травня 2015 року.

У реалізації ІІ фаза Проекту беруть участь 6 районів: Бахмацький, Городянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський, якими впроваджується 32 мікропроекти.

Реалізується 32 мікропроекти, зокрема:

- 25 інфраструктурних мікропроектів за наступними напрямами:

− з покращення водопостачання (3 проекти - будівництво водогонів у селах Щуча Гребля Бахмацького, Хрипівка Городнянського, Радянська Слобода Чернігівського районів);

− з покращення якості надання медичних послуг (4 проекти капітальний ремонт ФАПів у селах Терехівка та селищі М.-Коцюбинське Чернігівського, Старі Боровичі та Єліно Щорського районів);

− впровадження заходів з енергозбереження (11 проектів – капітальний ремонт шкіл у селах Халимонове, Фастівці Бахмацького, Смичин Городнянського, Савинки, Наумівка, Перелюб та смт Холми Корюківського району, селах Горбове, Орлівка та смт Куликівка Куликівського району та Тихоновичі Щорського району; 3 – капітальний ремонт дитячих садків у селах Тупичів Городнянського, Рівнопілля Чернігівського та Сновське Щорського районів), 4 – реконструкція вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих заходів у селах Дроздовиця та Конотоп Городнянського, Кладьківка Куликівського та Красне Бахмацького районів.

Умови співфінансування інфраструктурних мікропроектів розподіляються наступним чином: 50% кошти ПРООН, але не більше 10 тис. дол. США, 45% кошти місцевого бюджету та 5% кошти членів громади.

- 6 мікропроектів за напрямом з енергозбереження і енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії:

- впровадження інноваційно-енергоефективних заходів (реконструкція котелень з встановленням котлів на пелетах в навчально-виховному комплексі у с. Рогізки Щорського району, с. Хмільниця Чернігівського району та в дитячому садку смт М.Коцюбинське Чернігівського району, реконструкція системи теплозабезпечення та встановлення котлів на біопаливі в ФАПах сел Макишин та Хрипівка Городнянського району).

Мікропроект «Інноваційно-енергоефективні заходи в школі І–ІІІ ступенів с.Тихоновичі Щорського району шляхом встановлення блочно-модульної котельні оснащеної котлами на пелетах» призупинив реалізацію через невиконання зобов’язань по спіфінансуванню із місцевого бюджету.

- 1 додатковий мікропроект за напрямом з енергозбереження і енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії (встановлення сучасних котлів на біопаливі в школі с. Дрімайлівка Куликівського району).

Умови співфінансування мікропроектів з енергозбереження та енергоефективності розподіляються наступним чином: 70% кошти ПРООН, але не більше 20 тис. дол. США, 25% кошти місцевого бюджету та 5% кошти членів громади.

На даний час завершена реалізація 18 мікропроектів, що значно покращило умови проживання населення. Так, впроваджені енергозберігаючі заходи у школах сіл Халимонове, Фастівці Бахмацького району та с. Смичин Городнянського району, сіл Горбове, Орлівка та смт Куликівка Куликівського району, у дитячому садку села Рівнопілля Чернігівського району, садку-яслах с. Тупичів Городнянського району та реконструкція вуличного освітлення в селах Красне Бахмацького району, Конотоп Городнянського району і Кладьківка Куликівського району, покращена якість медичних послуг у селах Терехівка та Михайло-Коцюбинське Чернігівського району, Старі Боровичі та Єліне Щорського району, збудовані водогони у с. Щуча Гребля Бахмацького району, с. Хрипівка Городнянського району та с.Радянська Слобода Чернігівського району.

Всього по проектах станом на 01.12.2014 року сукупно профінансовано 4684,2 тис. грн, або 63% від запланованої вартості мікропроектів. З них: кошти організацій громад – 534,8 тис. грн (74%), кошти ПРООН – 2752,0 тис. грн (92%) та з місцевих бюджетів – 1397,4 тис. грн (37%).

Реалізація Проекту в області має ряд позитивних напрацювань. Одним із основних досягнень – це розуміння громадами того, що власними силами можна змінити життя на краще. Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дає поштовх до самоорганізації громад та залучення інвестицій, на вирішення місцевих проблем, сприяє сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та співфінансування громадських ініціатив у всіх регіонах України.

Впровадження мікропроектів покращує інфраструктуру населених пунктів, сприяє налагодженню діалогу між представниками влади та громадами і в подальшому дозволить використовувати методологію співфінансування соціальної сфери.

Завершується реалізація 4 мікропроектів за напрямом з енергозбереження та енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії: реконструкція системи теплозабезпечення та встановлення котлів на біопаливі в ФАПах сіл Макишин та Хрипівка Городнянського району, реконструкція котельні з встановленням котла на пелетах в дитячому садку смт М.Коцюбинське Чернігівського району та встановлення сучасних котлів на біопаливі в школі с. Дрімайлівка Куликівського району.

Для продовження співпраці 2 жовтня п.р. підписано Угоду про подальше партнерство між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, яка є дійсною до 31 березня 2018 р.

Термін реалізації третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 2014-2018 рр. із загальною сумою бюджету по Україні 23,8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) і ПРООН (800 000 євро).

Загальною метою Проекту залишається сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій території України.

На даний час проаналізовані заявки районів області на участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза» по 92 показниках.

За підсумками проведеного аналізу визначено 7 районів-учасників Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ фаза» Бахмацький, Бобровицький, Срібнянський, Городнянський, Семенівський, Сосницький, Ніжинський. Резервні райони: Куликівський, Корюківський і Ріпкинський.

Зазначеними районами проводиться робота по відбору територіальних громад для участі в Проекті.

 

19.11.2014

 

 

На Бахмаччині стартувала третя фаза Проекту ЄС/ПРООН

 

"Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

 

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" з 2008 року діє по всій України. Своє право участі в проекті наш район виборов за результатами проведеного конкурсу. Так, у жовтні цього року переможцями визнані 7 районів Чернігівської області, і серед них – Бахмацький. До речі, наш район не є початківцем у цій справі. Перші кошти вже використано на проведення водогону в с. Щуча Гребля, заміну вікон на сучасні енергозберігаючі в двох опорних школах: Халимонове, Фастівці; побудову вуличного освітлення в с. Красному зі встановленням 53 світодіодних ламп.

 

Сьогодні, 18 листопада у малому залі засідань районної ради відбулася презентація третьої фази Проекту та урочисте підписання угоди про партнерство. Зусилля учасників Проекту на новому етапі будуть спрямовані на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури у таких пріоритетних сферах діяльності громад, як охорона здоров’я, енергетика, довкілля, водопостачання.

На реалізацію Проекту громади отримають кошти у сумі 40 тис. доларів на безповоротній основі.

На офіційному відкритті третьої фази Проекту були присутні голова райдержадміністрації Михайло Виноградов, голова районної ради Іван Желіхівський, в.о. першого заступника голови райдержадміністрації Галина Рибальченко, заступник голови районної ради Людмила Рамот, керівники місцевих громад району, координатор Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернігівській області Владислав Сила.

Під час представлення було також оголошено про початок конкурсного відбору місцевих громад на участь у Проекті. Наразі до 28 листопада поточного року громади матимуть змогу подати заявки на участь у Проекті. Після цього буде визначено ті громади, що братимуть участь у Третій фазі Проекту.

 

02.10.2014

 

 

Керівники області підписали партнерську Угоду з представниками

 

спільного Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - III”

 

Сьогодні, 2 жовтня, на Чернігівщині офіційно відкрили ІІІ фазу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

 

В обласній державній адміністрації за участю в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана, голови обласної ради Миколи Звєрєва, Міжнародного менеджера Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінгха Саха, представників районних державних адміністрації, районних, сільських та селищних рад, міських голів відбувся семінар-презентація впровадження цього проекту.

Активна робота з реалізації проекту на теренах регіону розпочалась у 2008 році. Протягом впровадження попередніх двох фаз на Чернігівщині було реалізовано мікропроекти з покращення водопостачання, якості надання медичних послуг та впровадження заходів з енергозбереження. Завдяки цьому було відновлено 38 дитячих садочків та шкіл, 16 медичних пунктів, 10 водопроводів, 13 мереж енергозберігаючого вуличного освітлення.

Протягом третьої фази Проекту планується надавати фінансову підтримку громадам у реалізації мікропроектів, спрямованих на підвищення якості надання послуг населенню. Зокрема, Проект сприятиме відновленню основних об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури в галузі охорони здоров’я; охорони навколишнього середовища; управління водними ресурсами. Також буде підтримано ряд дрібних фермерських та інших ініціатив у сільській місцевості.

- Мікропроекти, які реалізуються у рамках МРГ, є беззаперечно важливими для нашої області. Всього з початку впровадження в області було реалізовано 77 мікропроектів на загальну суму понад 13 мільйонів гривень. Реалізація цього проекту продемонструвала зацікавленість більшості громад та місцевої влади, активізувало використання нових підходів для мобілізації громад, дало можливість забезпечити співфінансування та впровадження місцевих ініціатив, - підкреслив Сергій Журман.

У свою чергу, Міжнародний менеджер Джейсінгх Сах зауважив, що мета Проекту — сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні, шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні. Проект із загальним бюджетом 23,8 мільйонів євро впроваджуватиметься протягом чотирьох років. Загальна підтримка Проекту МРГ в Чернігівській області досягне 0,5 мільйони доларів США в гривневому еквіваленті.

- Розуміючи непросту ситуацію в Україні ми змінили умови співфінансування проекту. Відтепер, 70% коштів оплачуватиме Європейський Союз, а 20-25% — місцеві бюджети, — підкреслив Джейсінгх Сах.

Голова обласної ради Микола Звєрєв подякував партнерам Проекту за підтримку та запевнив, що чернігівська громада буде й надалі плідно працювати над його реалізацією. Адже впровадження мікропроектів покращує життя людей, інфраструктуру населених пунктів, сприяє налагодженню діалогу між представниками влади та громадами.

Результатом сьогоднішньої зустрічі стало підписання партнерської Угоди між обласною державною адміністрацією, обласною радою та представниками спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – III фаза».

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації

 

07.08.2014

 

 

Довідка

 

щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ фаза»

у Чернігівській області станом на 01.08.2014 року

 

Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджується в області за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради.

 

Активна робота з реалізації проекту в області розпочата у 2008 році, була підписана Угода про партнерство між Програмою розвитку Організацій Об’єднаних Націй, Чернігівською обласною державною адміністрацією та Чернігівською обласною радою.

З 2008 по 2011 рік впроваджувалась І фаза Проекту у якій взяли участь Коропський, Щорський, Срібнянський, Ріпкинський, Менський, Борзнянський, Корюківський, Куликівський райони, ними реалізовано 45 мікропроектів.

З липня 2011 року впроваджується ІІ фаза Проекту, де беруть участь 6 районів: Бахмацький, Городянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський, якими впроваджується 32 мікропроекти.

Зокрема, реалізується:

25 інфраструктурних мікропроектів за наступними напрямами:

− з покращення водопостачання (3 проекти - будівництво водогонів у селах Щуча Гребля Бахмацького, Хрипівка Городнянського, Радянська Слобода Чернігівського районів);

− з покращення якості надання медичних послуг (4 проекти капітальний ремонт ФАПів у селах Терехівка та селищі М.-Коцюбинське Чернігівського, Старі Боровичі та Єліно Щорського районів);

− впровадження заходів з енергозбереження (11 проектів – капітальний ремонт шкіл у селах Халимонове, Фастівці Бахмацького, Смичин Городнянського, Савинки, Наумівка, Перелюб та смт Холми Корюківського району, селах Горбове, Орлівка та смт Куликівка Куликівського району та Тихоновичі Щорського району; 3 – капітальний ремонт дитячих садків у селах Тупичів Городнянського, Рівнопілля Чернігівського та Сновське Щорського районів), 4 – реконструкція вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих заходів у селах Дроздовиця та Конотоп Городнянського, Кладьківка Куликівського та Красне Бахмацького районів.

Умови співфінансування інфраструктурних мікропроектів розподіляються наступним чином: 50% кошти ПРООН, але не більше 10 тис. дол. США, 45% кошти місцевого бюджету та 5% кошти членів громади.

6 мікропроектів за напрямом з енергозбереження і енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії:

− впровадження інноваційно-енергоефективних заходів (встановлення блочно-модульної котельні оснащеної котлами на пелетах у школі с.Тихоновичі Щорського району; реконструкція котелень з встановленням котлів на пелетах в навчально-виховному комплексі у с. Рогізки Щорського району, с. Хмільниця Чернігівського району та в дитячому садку смт М.Коцюбинське Чернігівського району, реконструкція системи теплозабезпечення та встановлення котлів на біопаливі в ФАПах сел Макишин та Хрипівка Городнянського району з реконст¬рукцією зовнішнього вуличного освітлення та використанням сонячних модулів).

1 додатковий мікропроект за напрямом з енергозбереження і енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії (встановлення сучасних котлів на біопаливі в школі с. Дрімайлівка Куликівського району).

Умови співфінансування мікропроектів з енергозбереження та енергоефективності розподіляються наступним чином: 70% кошти ПРООН, але не більше 20 тис. дол. США, 25% кошти місцевого бюджету та 5% кошти членів громади.

На даний час завершена реалізація 15 мікропроектів, що значно покращило умови проживання населення. Так, впроваджені енергозберігаючі заходи в с. Красне (вуличне освітлення), у школах сіл Халимонове, Фастівці Бахмацького району, Горбове, Орлівка та смт Куликівка Куликівського району, у дитячому садку села Рівнопілля Чернігівського району, садку-яслах с. Тупичів Городнянського району, покращена якість медичних послуг у селах Терехівка та Михайло-Коцюбинське Чернігівського району, Старі Боровичі та Єліне Щорського району, збудовані водогони у с. Щуча Гребля Бахмацького району, с. Хрипівка Городнянського району та с.Радянська Слобода Чернігівського району.

Всього по інфраструктурних проектах станом на 01.08.2014 року сукупно профінансовано 4487,6 тис. грн, або 60% від запланованої вартості мікропроектів. З них: кошти організацій громад – 534,8 тис. грн (74%), кошти ПРООН – 2555,4 тис. грн (86%) та з місцевих бюджетів – 1397,4 тис. грн (37%).

Реалізація Проекту в області має ряд позитивних напрацювань. Одним із основних досягнень – це розуміння громадами того, що власними силами можна змінити життя на краще. Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дає поштовх до самоорганізації громад та залучення інвестицій, на вирішення місцевих проблем, сприяє сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та співфінансування громадських ініціатив у всіх регіонах України.

Впровадження мікропроектів покращує інфраструктуру населених пунктів, сприяє налагодженню діалогу між представниками влади та громадами і в подальшому дозволить використовувати методологію співфінансування соціальної сфери.

У поточному році планується розпочати реалізацію третьої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», квоти на участь у якій будуть розподілятись пропорційно до обсягів реалізованих мікропроектів у ІІ фазі.

З умовами третьої фази зазначеного Проекту можна ознайомитись на сайті www.cba.org.ua.

Робота в напрямку реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернігівській області триває.