Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old

12 січня 2016

Засідання круглого столу за участю Громадської ради при райдержадміністрації

У сучасних умовах проведення реформи децентралізації особливо важливим питанням є повне врахування інтересів територіальних громад з метою забезпечення соціально-економічного розвитку кожного регіону і задоволення життєвих потреб кожної людини, у тому числі й у сфері медичного забезпечення. Децентралізація влади є однією із найголовніших реформ, яка має реалізовуватися в єдиній площинні з реформуванням медицини, тобто обидві реформи повинні бути узгодженими між собою. Адже покращення медичного обслуговування населення – це та підвалина, на яку має опиратися реформа системи охорони здоров’я в контексті децентралізації влади.

На Чернігівщині запропоновано створити п’ять регіональних медичних округів: два в Чернігові, і по одному в Корюківці, Ніжині та Прилуках, оминувши Бахмач. Тому 24 жовтня в залі засідань райдержадміністрації відбувся круглий стіл, де було озвучено ряд переваг, які мають послужити для того, щоб Бахмач став центром госпітального округу.

Модератором заходу виступив голова райдержадміністрації Віктор Міщук, який зазначив, що розуміючи переваги створення госпітального округу, необхідно зробити все необхідне, щоб саме на базі Бахмацького району було створено госпітальний округ. Адже це, в першу чергу, підвищення якості медичних послуг, що надаються населенню, а також залучення фінансових ресурсів, що значно оновить та зміцнить матеріальну базу медичних закладів.

- Ми з вами відповідальні перед людьми, тому повинні докласти максимум зусиль, щоб ця реформа стала єдиною панацеєю, а не головним болем. Людям потрібна якісна, доступна і своєчасна медична допомога,- зазначив Віктор Міщук.

Заступник голови обласної ради Арсен Дідур вказав, що для Чернігівської області оптимальний варіант – це створення 6-7 госпітальних округів. Адже необхідно враховувати не тільки географічне розташування та чисельність населення, а зважати на своєчасність надання якісної медичної допомоги. Також посадовець запропонував своє бачення: створення потенційного госпітального округу з центром у м. Бахмач, до якого б ймовірно ввійшли Талалаївка, Борзна, Короп, Сосниця та Ічня.

- Ви маєте чітко заявити про себе. Стартові можливості Бахмаччини високі. У вас є й перспектива на створення повітового центру, - звернувся до учасників зібрання Арсен Дідур.

Головний лікар Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко наголосив, що проект реформування медичної галузі в частині створення госпітальних округів є лише проектом, тому нині необхідна ініціатива та дієві заходи. Адже сьогодні існує чимало можливостей щодо реформування Бахмацької ЦРЛ для покращення доступності надання медичної допомоги, розширення видів медичних послуг та проведення оптимізації ліжок, що слугуватиме підставою для розгляду питання щодо створення госпітального округу з центром у м. Бахмач. Також Андрій Жиденко озвучив дорожню карту, наголосивши на необхідності термінового розроблення проекту моделі медичної галузі Бахмаччини.

Свої думки з приводу реформування медицини висловили депутати обласної ради Валерій Колоша та Ярослав Сторубльов, керівники громад, головний лікар Бахмацької центральної лікарні Валентина Медведєва, голова Громадської ради при райдержадміністрації Микола Литвин.

Усі виступаючі наголошували на пріоритетах та перевагах територіального розташування м. Бахмач (географічне розташування Бахмача досить привабливе, є пряме сполучення з сусідніми районами), вказували на позитивні результати розвитку медичної галузі району, пропонували шляхи вирішення ряду проблем, серед яких - придбання медичного обладнання із залученням коштів сільських бюджетів, вирішення житлового питання для медичних працівників.

Лейтмотивом усіх виступів було те, що реформа в медичній галузі повинна відповідати потребам жителів районів, які входитимуть до складу округу, забезпечувати населення максимально якісною та доступною медичною допомогою, виходячи з наявних ресурсів - тобто врахувати всі особливості сьогодення в інтересах населення.

По закінченню засідання учасники висловили спільну позицію щодо написання звернення до голів облдержадміністрації та обласної ради, народних депутатів України, Міністерства охорони здоров'я, Кабінету Міністрів України стосовно створення центру регіонального медичного округу в місті Бахмач.


Відділ інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації


Зустріч голови райдержадміністрації Віктора Міщука та голови Громадської ради Миколи Литвина - побудована у формі конструктивної та цілеспрямованої розмови

30 вересня голова райдержадміністрації Віктор Міщук провів зустріч з головою Громадської ради при райдержадміністрації Миколою Литвином. Діалог був побудований у формі конструктивної розмови. Вони обговорили основні питання, які турбують громадськість. Вирішено найбільш резонансні з них розглянути на найближчих засіданнях.

Варто зазначити, що у районі вимальовується послідовна і системна робота: влада – громада, адже лише за допомогою такого ланцюга, розвиток кожної територіальної громади матиме позитивний результат.Із чергового засідання Громадської ради при райдержадміністрації


20 травня відбулося засідання круглого столу за участю членів Громадської ради при райдержадміністрації, на якому було розглянуто ряд актуальних питань. У заході взяла участь заступник голови райдержадміністрації Галина Рибальченко.

На засіданні йшлося про благоустрій території м. Бахмач, а саме: встановлення контейнерів для сміття. За словами представника КП "Комунальник" в місті заплановано встановлення контейнерних майданчиків для збору сміття. Ці майданчики буде загороджено високими залізобетонними плитами, щоб попередити рознесення сміття, а також для естетичного вигляду.

Про протидію злочинності та стан забезпечення правопорядку в районі присутнім доповів начальник Бахмацького відділу поліції Головного управління Національної поліції Євген Шелудько. Він детально зупинився на стані розслідування резонансних справ на Бахмаччині.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Журба поінформувала присутніх про забезпечення харчування дітей у навчальних закладах району, зокрема, жваве обговорення викликало питання про організацію харчування дітей міських шкіл та гімназії. У своїй доповіді посадовець озвучила плани щодо забезпечення належного функціонування ДЮСШ відділу освіти райдержадміністрації. Лариса Журба повідомила про те, що цього року планується виготовити проектно-кошторисну документацію на ремонт покрівлі приміщення.

Присутні отримали змістовну інформацію і про організацію оздоровчої кампанії в районі. За повідомленням Лариси Журби у районі цього року працюватиме 19 пришкільних таборів, у яких відпочине 1000 учнів, та табір "Мрія", де оздоровиться у дві зміни 160 дітей. На роботу пришкільних таборів у районному бюджеті передбачено 280 тис. грн, на функціонування "Мрії" – понад 300 тис. гривень.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації

Відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації


29 лютого відбулося перше в 2016 році засідання Громадської ради при райдержадміністрації. На засіданні розглянуто питання соціального захисту учасників АТО та їхніх родин.

За словами завідуючого сектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та з питань цивільного захисту апарату райдержадміністрації Сергія Поповича в районі діє районна Програма соціальної підтримки сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і учасників антитерористичної операції. Серед основних заходів Програми – надання одноразової матеріальної допомоги сім’ї загиблого військовослужбовця; звільнення від плати за харчування в загальноосвітніх закладах району дітей громадян, мобілізованих на особливий період в 2015-2016 роках; надання одноразової грошової допомоги на лікування у разі поранення учасника АТО; встановлення на території населених пунктів району пам’ятних знаків, меморіальних дощок загиблим учасникам АТО.

Як повідомила заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Кривошей станом на 15.02.2016 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває 194 учасники бойових дій, які брали участь в АТО та 3 члени сімей загиблих ветеранів війни. Всі вони користуються пільгами на комунальні послуги в межах середніх норм споживання, послугами зв’язку та іншими пільгами згідно з чинним законодавством. Станом на 01.02.2016 до управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулося 3 сім’ї учасників антитерористичної операції, яким призначено допомогу, як малозабезпеченим сім’ям; 76 сім’ям призначено субсидію.

Загалом, у 2014-2015 роках родинам, члени сімей яких призвані за мобілізацією, за рахунок місцевих бюджетів, спонсорів надано фінансової допомоги на суму близько 230 тис. грн.; 24 родинам надано допомогу у веденні домашнього господарства; забезпечено дровами – 70 родин. Станом на 01.01.2016 забезпечено санаторно–курортними путівками двох учасників бойових дій, залучених до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, станом на 16 лютого 2016 року 11 осіб перебувають на обліку для оздоровлення, 12 – отримали послуги з психологічної реабілітації в реабілітаційних установах. У 2014-2016 роках земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства виділені 67 особам загальною площею 129 га. Районним центром зайнятості працевлаштовано 1 учасника АТО, до громадських та інших видів тимчасових робіт залучено 4 особи. Станом на 01.01.2016 року статус безробітного мали 33 учасника АТО.

У заході взяла участь заступник голови райдержадміністрації Галина Рибальченко, яка відзначила важливість даного питання, зазначивши, що демобілізовані учасники АТО потребують особливої уваги, а також запевнила, що районною владою робиться все можливе для підтримки цієї категорії громадян. Зокрема, повідомила, що голова райдержадміністрації Віктор Міщук особисто опікується питанням щодо протезування учасника АТО, молодого героя з с. Бахмач – Сергія Юр’єва, який втратив кисть лівої руки. Хлопцю необхідний протез кисті нового покоління – із рухомими пальцями, який не лише імітуватиме, а й виконуватиме необхідні рухи. Тож саме Віктор Міщук звернувся до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО з проханням про включення до реєстру учасників АТО, які потребують протезування за кордоном, нашого земляка. Нині триває збір коштів для організації поїздки Сергія за кордон.

За результатами засідання вирішено чергове зібрання провести наприкінці березня. Також члени Громадської ради вирішили повернутися до вже розглянутих питань, зажадавши від відповідальних осіб не тільки відповідей та роз’яснень, а й конкретних дій.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації