Бахмацька РДА
Анонси
 


 


Назад

ОБЕРЕЖНО «СИНІЙ КИТ…» ДО УВАГИ БАТЬКІВ!!!

Що таке “групи смерті” та як вберегти свою дитину від них?

Сьогодні по всій Україні активно поширюються інтернет-гра на смерть, яка заманює підлітків. Вже багато місяців поспіль у Мережі обговорюють підліткову гру "Синій кит". Або ж "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20", "Кити пливуть нагору", f57, f58, "Рина", "Няпока", "50 днів до мого...". У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий - закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям. Українська кіберполіція попереджає, що у Вконтакте такі спільноти ведуть кваліфіковані психологи, які й схиляють дітей до суїциду.

Перед тим, як втягти когось у квест, модератори вивчають його особистість - і коли той має «затребувану» схильність до суїциду, надсилають йому завдання.

Найчастіше воно складається із завдання собі ушкоджень: наприклад, вирізати на своєму тілі кита чи напис, і все це потрібно знімати на фото чи відео.

Подібна гра триває 50 днів і має закінчитися самогубством дитини, яке також має бути зафіксоване на відео. За даними поліції, записи потім продаються в Darknet.

Зовсім недавно у підлітків з'явилися нові запити. Тепер з "квестів" є "Біжи або помри". Дитина повинна перебігти дорогу впритул до наближення машини.

Чому ж діти виконують все, що наказують їм робити адміністратори «груп смерті»?

Багато хто з хлопців і дівчат підліткового віку вже стикалися з дуже "дорослими проблемами". Нерозуміння, невизначеність майбутнього і нерозділена любов, яка в цьому віці здається єдиною - можуть підкосити і дорослу людину. І до підлітка, пригніченого цими речами приходять думки про те, що тут не так вже й добре, як може бути. А ввічливі адміністратори смертельних груп вже напоготові з цілими альбомами сумної монотонної музики, уявною підтримкою і розумінням і великою кількістю картинок з пригнічуючими пейзажами і словами про безвихідь. Суїцидальне завдання, підбирають під вік та вподобання дитини. Навіть для малечі.

Дитина вступила в небезпечну спільноту в соцмережах: чотири тривожних сигнали:

1. Дитина різко стає слухняною, але «відчуженою»

Якщо з першого класу підліток дружив з Петром з сусіднього під'їзду і у нього була компанія в класі, а тепер коло друзів, а головне — інтересів, різко змінився (протягом 3-5 днів), це тривожний дзвіночок. Особливо якщо зміни супроводжуються «просвітленням»: підліток стає відстороненим від реального життя і починає погоджуватися з усім, що йому говорять. Адже вважає, що все, що відбувається — неважливо, а головна мета його життя — у віртуальному співтоваристві, де він нарешті зрозумів сенс життя і знайшов однодумців.

2. У нього змінюється режим дня

Ще тривожні сигнали, що вказують на те, що ваша дитина могла потрапити під вплив небезпечної групи, — зміна розпорядку дня (став вечеряти в кімнаті, змінює час відвідувань секцій) і неабияка пунктуальність в його дотриманні. Особливо якщо за комп'ютер дитина сідає в один і той же час (незважаючи ні на що). Адміністратори таких груп встановлюють над підлітком контроль, виховуючи в ньому сліпе підпорядкування: вказується час, коли в неї повинні входити учасники-однодумці.

А коли в онлайн-просторі одночасно багато дітей, незадоволених життям, настрій «життя — біль» легше підтримувати і вселяти ідею «зроби те-то — і тобі буде добре». Відвідування групи стає ритуалом — чимось важливим, забороненим і необхідним: отримати недозволене і відчути себе одним з обраних — дуже важливо для підлітка. Таким чином, дитині прищеплюється стадний інстинкт, а, як відомо, натовпом простіше керувати.

3. Підліток млявий і постійно не висипається

Якщо відбій у дитини в звичайний час, а вранці його не можна добудитися в школу — це ознака фізичної і нервової виснаженості: він не висипається. У завданнях соціально небезпечних груп бувають такі, які потрібно виконувати між 4:00 і 5:00 (є групи «Розбуди мене о 4:20»), тобто в досвітовий період. У завданнях таких груп дитина повинна зробити фотографію саме в цей час, поставити лайк якомусь посту в групі, прокоментувати запис адміністратора і т. д.

Цей час обрано спеціально: по-перше, пробудження вночі стомлює дитину і тому вона швидко втомлюється, стає дратівливою і, що потрібно творцям небезпечних сайтів, розчаровується в житті. По-друге, в досвітній період організм, налаштовуючись на пробудження, виробляє адреналін, тому підйом в цей час викликає тривожність і страх про майбутнє.

4. Активні постійно повторювані малюнки

У всіх підлітків поведінка — демонстративна: вони хочуть, щоб їх дії були помічені і оцінені (не завжди позитивно). Тому, захопившись чимось, підлітки починають це демонструвати в малюнках. При цьому у дитини, яка потрапила під вплив небезпечних груп, з'являються невластиві раніше зображення, пов'язані з його новою «ідеологією», які він активно демонструє, не ховаючи. Тривожними сигналами вважаються малюнки метеликів — вони живуть тільки один день, і китів (вони від відчаю викидаються на берег). Це символіка суїцидальних груп.

Недобрий знак, якщо в малюнках є цифри — 57, 58, назви груп в «ВК», що підштовхують до суїциду, або 50 — назва книги «50 днів до мого самогубства». Також можуть бути і інші цифри. Важливо, що вони повторюються на малюнках дитини (на останніх аркушах зошитів, на руках у вигляді «татуювань», на шкільному приладді і ін.). Цифри присвоюються адміністраторами групи новим учасникам, щоб вбити в них індивідуальність. Адже людина, що не має імені і прізвища, — це безлика істота, лише цифра без власної позиції і зайвих питань і ініціативи. А значить, їм легко управляти. І ця цифра — порядковий номер самогубства.

Організатори таких груп вміло підштовхують дітей до непоправного, але вберегти їх від такого кроку можливо. Головне – вчасно розпізнати небезпеку.

На що слід звернути увагу:

1. Перевірте групи, в яких перебуває дитина у соцмережах, якщо серед них зустрічаються ті, що містять в назві фрази “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене в 4.20”, “Тихий будинок”, “Море китів” – дитина в небезпеці. Також зверніть увагу на хештег: #домкитов, #млечнийпуть, #хочувгру, #F53, #f57, #f58, #d28. І зовсім страшно, якщо на стіні з’являються цифри – зворотний відлік від 50 і менше.

2. Дитина не пояснює, куди витрачає кишенькові гроші – фахівці відзначають, що за участь в більшості таких груп учасники сплачують внески.

3. Батьки повинні пам'ятати про кнопки Конфеденційність у соціальних мережах. Дитячу сторінку можна і потрібно зробити закритою від чужих очей.

І найголовніше – дружіть зі своєю дитиною, цікавтеся її життям та інтересами. Зазначимо, що найважливішими для кожної дитини є увага батьків та їхня турбота. Необхідно якнайчастіше проговорювати з дитиною її проблеми і ділитися думками, щоб у складній ситуації, за допомогою вона прийшла до вас, а не до незнайомих людей в Інтернеті.

Сектор сім’ї, молоді та спорту
райдержадміністрації

Назад19 Червня 2018 14:17
18 Червня 2018 12:15
18 Червня 2018 11:54
18 Червня 2018 11:18
18 Червня 2018 09:35
18 Червня 2018 08:34
13 Червня 2018 10:19
11 Червня 2018 16:00
06 Червня 2018 14:05

Яку другу іноземну мову ви б вибрали при навчанні в школі?