Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old

20 лютого 2018

 

Бахмацька райдержадміністрація повідомляє про зобов’язання

всіх членів Громадської ради подавати декларацію

Члени Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації мають подати електронну декларацію за минулий рік.

Останнім днем подання декларації є 31 березня 2018 року.

Шановні члени Громадської ради!

Законом України від 23 березня 2017 року № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розширено коло осіб, які мають подавати щорічну електронну декларацію за минулий рік згідно вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно підпункту «в» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія Закону є в тому числі представники громадських об'єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інші особи, які входять до складу конкурсних комісій, утворених відповідно до Закону України "Про державну службу", Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм, і при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої цієї статті.

Згідно абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, за минулий рік.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у підпункті "в" пункту 2, частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларацію), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Кримінальна відповідальність для суб’єктів декларування за ст. 366 1 КК України настає за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб'єктом декларування зазначеної декларації - караються штрафом від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка. Суб'єктами декларування є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідальність за цією статтею за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що є кримінальним корупційним правопорушенням. Кодексом України про адміністративні правопорушення ст. 172 6 несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані, - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -

тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що є правопорушення пов’язаним із корупцією.

Наголошуємо вам про необхідність своєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік з урахуванням вимог п. 2 Прикінцевих положень Закону України від 23 березня 2017 року № 1975-VIII.

Вказану декларацію мають подавати всі члени Громадської ради при облдержадміністрації, зокрема ті, які були виключені, але перебували у складі Громадської ради у 2017 році.

Останнім днем подання вказаних електронних декларацій є 31 березня 2018 року.

 

16 лютого 2018 року

Спілкувались влада і громада

16 лютого голова райдержадміністрації Тетяна Неділько звітувала перед громадськістю та активом району про діяльність райдержадміністрації за підсумками 2017 року. На публічний  звіт голови були запрошені члени Громадської ради при райдержадміністрації.

У ході спілкування з представниками громадськості очільниця району обговорила питання співпраці щодо розвитку Бахмаччини та відповіла на питання громадських активістів.Більшість з них стосувалася медичної галузі району в умовах реформування медицини. Зокрема, ініціювали вивчення питання щодо можливості повернення швидкої медичної допомоги з обласного підпорядкування до районного. Висловлювали занепокоєння з приводу скорочення посади диспетчера в Бахмацькому відділі медицини катастроф ЛПЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги  та медицини катастроф» ЧОР. Тож у разі, якщо викликаєте бригаду екстреної медичної допомоги за № 103 і номер не відповідає, телефонуйте за додатковим номером: 0988207868.

Також члени Громадської ради визначили пріоритети у своїй діяльності на найближчий час та узгодили порядок денний  наступного засідання, яке заплановано провести в березні. Темою стане  питання – роль соціально-психологічної служби у навчально-виховних закладах.

Тамара Силка,

голова Громадської ради при райдержадміністрації