Бахмацька РДА
Анонси
 


 


Назад

Про роботу відділу пробації в Бахмацькому районі

З початку 2017 року в Бахмацькому районі почав свою роботу Бахмацький районний відділ з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. До вказаного часу контроль за особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та за виконанням адміністративних стягнень у вигляді виправних та громадських робіт покладався на кримінально-виконавчу інспекцію. У зв’язку з прийняттям Верховною радою Закону України «Про пробацію» від 05 лютого 2015 року дані повноваження виконує уповноважений орган з питань пробації. Цей закон розроблено з урахуванням міжнародного та європейського досвіду. Тому його прийняття сприяло реальному наближенню української системи юстиції до міжнародних стандартів. Саме слово "пробація" з англійської означає "виправлення". Воно, власне, і визначає роботу даного відділу. Головне його завдання – змінити роботу з правопорушниками ще на етапі їх обвинувачення. Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчинення ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття рішення про міру їхньої відповідальності. Для цього складаються соціально-психологічні характеристики, оцінюються ризики вчинення повторних правопорушень, долучаються фахівці з соціальних питань, психологи, а іноді й релігійні та громадські організації, реабілітаційні центри.

Законодавством визначено три види пробації: досудову, наглядову та пенітенціарну. Досудова передбачає забезпечення суду інформацією щодо обвинувачених. Наглядова пробація передбачає систему наглядових заходів та виховної роботи із засудженими, у яких обвинувальні вироки набрали законної сили. Це стосується таких видів покарання як, позбавлення права займатися певними видами діяльності чи обіймати окремі посади; громадські і виправні роботи; звільнення відбування покарань з випробуванням; звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей до 3 років; направлення засуджених до обмеження волі у місця відбування покарань. А також пенітенціарна пробація, коли з громадянами, які ще перебувають у місцях позбавлення волі, працюють спеціалісти різних служб, метою роботи яких є ресоціалізація правопорушників, налагодження їх позитивних соціальних зв’язків, подальшого працевлаштування та формування позитивних змін особистості.

Нині за штатом Бахмацького районного відділу з питань пробації передбачено сім посад, які укомплектовані. Слід зазначити, що до їх складу входить фахівець з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації та психолог.

За перше півріччя 2017 року в Бахмацькому районному відділі з питань пробації пройшло по обліку 169 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі (з них одна – неповнолітня), працівниками було складено та направлено до суду 24 досудові доповіді щодо обвинувачених осіб. Переважну кількість підоблікових осіб складає молодь, тому Бахмацький районний відділ з питань пробації тісно співпрацює Бахмацьким районним центром сім’ї, дітей та молоді. Суть співпраці полягає у попередженні вчинення підобліковими адміністративних та кримінальних правопорушень, формуванню позитивних змін у поведінці, налагодженні родинних стосунків та соціальних зв’язків шляхом проведення профілактичних бесід та тренінгових занять.

На сьогоднішній день основною перевагою пробації порівняно з кримінально-виконавчою інспекцією є те, що раніше останньою виконувались лише адміністративно-контрольні функції. Тобто якщо правопорушник виконував обов'язки покладені на нього судом, покарання завершувалось. Пробація передбачає цілу систему заходів для того, щоб не лише виконати покарання, а й для того щоб реабілітувати людину і разом з нею усунути ті чинники, які вплинули на її протиправну поведінку, заохотити її до змін і допомогти їй змінитися.

Заступник начальника Бахмацького районного
відділу з питань пробації Т. О. Мороз

Назад20 Червня 2018 10:12
19 Червня 2018 14:17
18 Червня 2018 12:15
18 Червня 2018 11:54
18 Червня 2018 11:18
18 Червня 2018 09:35
18 Червня 2018 08:34
13 Червня 2018 10:19
11 Червня 2018 16:00
06 Червня 2018 14:05

Яку другу іноземну мову ви б вибрали при навчанні в школі?