Бахмацька РДА
Анонси
 


 


Назад

Як діє програма «Доступні ліки» на Бахмаччині, інтерв’ю з головою районної державної адміністрації Тетяною Неділько

З квітня 2017 року стартувала Урядова програма «Доступні ліки» - запровадження механізму відшкодування повної або ж часткової вартості лікарських засобів на лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу. Тетяно Миколаївно, розкажіть як проходить реалізація соціальної програми в нашому районі?

З метою покращення якості надання медичної допомоги населенню, впровадження і реалізації відшкодування вартості лікарських засобів Бахмаччина активно долучилася до впровадження державної програми. Нині охоплено понад 90 % населення району, що є одним з найкращих показників у області. Показник захворюваності дорослого населення становить 12904: хворих на цукровий діабет ІІ типу - 870, бронхіальну астму -114, серцево-судинні захворювання – 11 920. З липня перелік медпрепаратів, задіяних у програмі «Доступні ліки», доповнили майже на чверть. До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», вартість яких підлягає відшкодуванню, можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Який механізм отримання доступних ліків?

Пацієнт спочатку звертається до сімейного лікаря, який виписує рецепт. Потім пацієнт йде в аптечний заклад, який працює по програмі «Доступні ліки». У списку ліків від Міністерства охорони здоров’я чітко зазначені торгова назва лікарського засобу та марка виробника. У аптеці пацієнт сам віддає перевагу конкретному препарату: якщо він обере дорогі ліки, то йому доведеться доплатити певну суму. Якщо ж ліки невеликої вартості, але містять ту ж діючу речовину – людина отримає їх безкоштовно. Рішення приймає сам пацієнт, адже лікар виписує препарат за міжнародною непатентованою назвою, а не за назвою виробника. До речі, не завжди те, що найдорожче, - найкраще. Потім людина отримує ліки, вартість яких повністю або частково оплачує держава. Хочу наголосити, що раніше така можливість була лише у пільговиків – вони отримували препарати безкоштовно. На сьогодні, навіть якщо людина не підлягає під пільгову категорію, але стоїть на диспансерному обліку з вищевказаними захворюваннями, то вона може отримати ці ліки, але лише за рецептом.

Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. На мою думку, пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки вони суттєво впливають на показники смертності населення або ж знижують якість життя пацієнта і в той же час ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Де можна отримати ліки по цій програмі на Бахмаччині?

Відповідно до заключених договорів на Бахмаччині здійснюють відпуск лікарських засобів, що відшкодовуються по програмі «Доступні ліки», наступні заклади: аптека № 27, вул. Тиницька, 2; аптечний пункт № 1, вул. Соборності, 28; аптечний пункт № 6, вул. Соборності, 32; аптечний пункт № 5, вул.Соборності, 66. Аптека надає лікувальним установам фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів. Питання використанням коштів перебуває на моєму постійному контролі.

Скільки виділено державних коштів на «Доступні ліки» для Бахмацького району?

Для хворих нашого району з державного бюджету спочатку виділили 575,6 тис. гривень, та в зв’язку з високими показниками реалізації програми додатково спрямували 187,2 тис. гривень. Загальна сума складає 762,8 тис. гривень. Нині використано 355,5 тис. гривень з державної казни. До речі, з початку дії урядової програми медики Бахмацького районного Центру первинної медико-санітарної допомоги видали 12172 рецепти. Адже головне завдання - забезпечити жителів району необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень. Сьогодні важливо, щоб люди відчули на собі, що програма працює.

Які проблеми виникли при виконанні цієї програми?

З метою охоплення якнайбільшої кількості людей плануємо розширення мережі пунктів відпуску ліків, які підлягають відшкодуванню в рамках програми «Доступні ліки». Тож в цьому напрямку є над чим працювати. На завершення розмови хочу зазначити, програма є і вона буде діяти у районі. Сподіваюсь, що з її допомогою буде врятоване не одне життя та підтримано здоров’я земляків.

За матеріалами районної газети
"Голос Присеймів’я"

Назад20 Червня 2018 10:12
19 Червня 2018 14:17
18 Червня 2018 12:15
18 Червня 2018 11:54
18 Червня 2018 11:18
18 Червня 2018 09:35
18 Червня 2018 08:34
13 Червня 2018 10:19
11 Червня 2018 16:00
06 Червня 2018 14:05

Яку другу іноземну мову ви б вибрали при навчанні в школі?