Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

День пам’яті Батурина

13 листопада 2017

«У листопадові дні 1708 року Олександр Меншиков підступав до Батурина з чітким наміром покарати гетьмана Мазепу за те, що той насмілився підняти прапор боротьби за свободу України. На жаль, Меншиков досяг свого, спаливши гетьманову столицю та перебивши її жителів та оборонців...»

Традиційно, 13 листопада вшановують пам’ять героїв Батурина. Меморіальний захід відбувся на  Цитаделі Батуринської фортеці, де зібралось сотні небайдужих громадян з різних куточків нашої України.

За православною традицією День пам’яті Батурина розпочався панахидою у церкві Воскресіння Господнього на Цитаделі Батуринської фортеці за загиблими тисячами воїнів і мирних мешканців Гетьманської столиці, які поклали своє життя за свободу в далекому 1708 році.

З нагоди 309-х  роковин Батуринської трагедії  всі українці схилили голови в скорботі за знищеним містом та його мужніми оборонцями. Гетьманський Батурин - це гордість і біль кожного свідомого українця. Вклоняючись подвигу і жертовності батуринців, присутні поклали живі квіти до підніжжя Пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року. 

Після виконання Державного Гімну України до учасників меморіального заходу звернулися  заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Олександр Левочко, в.о. голови райдержадміністрації Галина Рибальченко, голова районної ради Віктор Міщук, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун.

У виступах присутніх звучало, що саме Батурин дав усвідомлення необхідності боротьби за свою державу, за свої переконання. І сьогоднішня готовність українців захищати батьківщину формувалася тут - у Батурині, у Конотопі, у Крутах…, і ми українці,  не повинні піддаватися розчаруванню чи зневірі, а об’єднатися в любові до рідної землі, прагненні мати гідне майбутнє, яке нині відстоюють кращі сини та доньки Української держави. А пам'ять про Батуринську трагедію навіки залишиться у наших серцях.

Захід завершився виступом фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця» Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації