Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Тетяна Неділько відвідала районний історичний музей

04 січня 2018

4 січня голова райдержадміністрації Тетяна Неділько  відвідала Бахмацький районний історичний музей, оглянула виставкові зали та експозиції.

За словами директора закладу Валентини Пушенко районний історичний музей – унікальний, адже в ньому зберігається 1200 знахідок, які відносяться в основному до перших століть І тисячоліття. Колекція музею постійно поповнюється цікавими предметами побуту минулого, про що свідчить зал «Українська хата» -  вишиті українські рушники і народний одяг.

 Музей збирає кераміку ХІХ-ХХІ ст., меблі ХІХ- поч. ХХ ст., які частково знаходять місце і в експозиції. У музейній збірці – іконопис ХVІІІ-ХІХ ст., живописні роботи Г.Г. Яременка, невідомих авторів ХІХ ст., народні картини ХХ ст., роботи заслуженого художника України М.Ф. Сліпченка, наших земляків – В.Г.Орди, В.М. Іванова та інших. Варто побачити кістяне знаряддя праці з дерев’яною ручкою для обробки шкур періоду неоліту, cтатуетку варязького бога Одіна ІХ – сер. ХІ ст., панцир польського жовніра ХVІІ ст., карту України французького інженера Боплана, чорнильницю з чеканкою і штоф ХVІІІ ст., ікони - «Іоан Златоуст» ХVІІІ ст., «Собор Пресвятої Богородиці» ХVІІІ ст., «Стрітення» 1838р., зброю та військовий одяг періоду Другої світової війни.

Також у музеї діють виставки, присвячені ліквідаторам аварії на ЧАЕС та воїнам-інтернаціоналістам. Не можна переглядати з байдужістю експозицію, приурочену  учасникам бойових дій на Сході України, Адже за кожним експонатом – життя, віддане за світле майбуття, за незалежну та європейську Українську державу.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації