Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

В И С Т А В К А

07 травня 2018

З 07 травня 2018 року в архівному відділі районної державної адміністрації розгорнуто  виставку з архівних документів  на тему «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні» до 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Документи виставки розкривають спогади ветеранів Другої світової війни про шлях повоєнного життя та сьогодення. На виставці представлені спогади Павленка Михайла Семеновича, Шатана Василя Дорофійовича, Больбуха Івана Васильовича, Білецького Дмитра Михайловича, Клименка Івана Трохимовича, Жигилія Володимира Андрійовича, Петлая Івана Васильовича та Охотника Дмитра Пилиповича.

Короткий уривок із спогадів  Петлая Івана Васильовича:

«Яке це страшне слово «війна», вона руйнує задуми і плани, палить і руйнує села, міста, фабрики, заводи, губить сімї і народи, робить дітей сиротами, а людей нещасними. Мене, студента першого курсу Харківського медичного інституту, восени 1939 року призвали в лави Радянської армії і направили в 217 артилерійський полк на кінній тязі 45 стрілкової дивізії. З полку відправили на навчання молодших командирів за скороченою програмою, бо в цей час ішла війна з Фінляндією. Коли війна з фінами закінчилась, навчання в полковому училищі продовжили по повній програмі.

         Восени 1940 року відбувся випуск молодих командирів. Мене направили на службу у чині сержанта до складу 45 стрілкової дивізії (командуючий генерал-майор Шерстюк) 15 стрілецького корпусу 5-ї Армії (командуючий генерал-майор Потапов). Корпус був розташований у місті Ковель Волинської області. Тут 22 червня 1942 року і застала мене війна. У звязку з тим, що Німеччина напала на Радянський Союз без оголошення війни, зненацька, наші війська чекали на накази Міністерства оборони з Москви. А німецькі танки і моторизовані частини великим залізним кулаком наступали на нашу Батьківщину.

Підстава: ф. № 225, оп. № 1, спр. № 43, арк. 2.»