back

У сільській місцевості з’являться нові сучасні амбулаторії сімейної медицини

12 червня 2018

Розбудова мереж надання первинної медичної допомоги в сільській місцевості – тема наради, яку 11 червня провела в. о. голови облдержадміністрації Юлія Свириденко.

На ці потреби у грудні минулого року області виділено понад 111 мільйонів гривень у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Найближчим часом цю суму мають збільшити до 138 мільйонів гривень. Кошти спрямовуватимуться на будівництво амбулаторій, оснащення їх обладнанням та забезпечення лікарів санітарним автотранспортом. Отримання субвенції можливе за умови співфінансування.

Присутні очільники об’єднаних територіальних громад підтвердили готовність до співпраці з обласною владою. Першочергово необхідно виділити землю, оформити відповідну технічну документацію та знайти кошти на співфінансування проектів.

12 червня на нараді, яку провела голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, за участю заступника голови райдержадміністрації Галини Рибальченко,  Бахмацького сільського голови Наталії Гришко, головного лікаря комунального закладу «Бахмацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вікторії Петройтіс, завідувача сектором містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Миколи Салабуто, в.о. начальника відділу Держгеокадастру у Бахмацькому районі Тетяни Сипливої,  розглянули питання виділення земельної ділянки для будівництва медзакладу  на території Бахмацької сільської ради та організації подальшої роботи.

– Ми повинні докласти максимум спільних зусиль, щоб провести підготовчу роботу, а згодом вчасно та якісно освоїти надані державою ресурси та спрямовані кошти місцевого бюджету  на будівництво амбулаторії, аби забезпечити надання якісної і доступної медичної допомоги сільському населенню, – підсумувала очільниця району.

Загальний відділ апарату райдержадміністрації