Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

В И С Т А В К А

18 червня 2018

З 18 червня 2018 року в архівному відділі районної державної адміністрації розгорнуто  фотодокументальну виставку до 1030-річчя хрещення Київської Русі.

Хрещення Русі – процес прийняття і поширення християнства у Київській Русі. Ключова подія – масове хрещення у 988 р. мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром Святославовичем, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

Після офіційного хрещення киян у 988 християнство стає державною релігією Київської Русі.

Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам'яток літератури. Під його впливом розвивалися живопис, кам'яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв'язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи.

 

Історичне значення прийняття християнства для розвитку Київської Русі

• Сприяло остаточному розкладу родових відносин у східних слов'ян.

• Стало підґрунтям для створення могутньої централізованої держави; консолідації суспільства, зростання авторитету і могутності княжої влади, яка була освячена церквою.

• Під впливом християнства поступово відбувалися докорінні зміни у світосприйнятті та світорозумінні східних слов'ян.

• Сприяло зростанню міжнародного авторитету Київської Русі.

• Сприяло формуванню якісно нових підвалин у культурній сфері, на яких розвивалася писемність, література, мистецтво тощо.