Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

З людьми разом і для людей

02 липня 2018

26 червня виповнилася річниця, як виконавчу гілку влади в районі очолила Тетяна Неділько. За рік роботи  зроблено чимало важливих кроків задля подальшого розвитку Бахмаччини. Про те, що уже вдалося реалізувати і  про подальші перспективи діяльності напередодні державних свят - Дня Конституції України та 77-ї річниці прийняття Акту про відновлення Української Держави в інтерв’ю з очільницею району.

- Тетяно Миколаївно, як на Вашу думку, чи змінилось сприйняття жителями району державних свят?

- Дійсно, нині державні свята наповнилися новим змістом для кожного з нас. Адже через військову агресію, якої зазнає наша держава, ми ще більше усвідомили свою приналежність до українського народу, ще більше почали цінувати і пишатися країною, у якій живемо. Українці ще раз доводять, що наша земля багата на справжніх патріотів і героїв, які спроможні захистити себе і свою Батьківщину. І тому ці свята вселяють почуття гордості за величний український народ, об'єднують всіх українців і дарують нам впевненість у завтрашньому дні. Україна є і буде!

- Відомо, що за рейтинговими показниками соціально-економічного розвитку  наш район у трійці кращих серед районів Чернігівщини. Які ж головні здобутки?

- Я горда тим, що державні свята Бахмаччина зустрічає зі значними здобутками. Завжди приємно бути в лідерах. Звичайно, досягнення стали можливими завдяки спільним зусиллям керівників місцевих громад, підприємств, установ та організацій, депутатів усіх рівнів, жителів району, які своєю працею творять добробут на рідній землі.

Маємо позитивні тенденціїв сільському господарстві, до речі за підсумками минулого року Бахмаччинає переможцем трудового суперництвав галузі сільського господарства серед районів зони лісостепу Чернігівської області. Сподіваюся, що і цьогорічаграрії не підведуть. Значні здобутки маємо в галузі тваринництва, а саме: з кількості поголів’я ВРХ, обсягів виробництва молока та м’яса. Проведена значна робота серед орендарів дала змогу в минулому році підняти рівень оплати за оренду земельних паїв

Створюємо сприятливі умови длярозвитку малого та середнього підприємництва шляхом надання пільгових кредитів, всіляко сприяємо створенню нових робочих місць. Активно працюємо над наповненням районного бюджету, що дозволяє не лише своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам бюджетної сфери, а й розробляти та реалізовувати районні програми, зміцнювати матеріально-технічну базу закладів освіти, культури та охорони здоров’я.

- Найбільшого обговорення у суспільстві набуло проведення медичної реформи. Як впроваджується медреформа в нашому районі?

- На мою думку, головне завдання  медичної реформи, аби вона була на користь людям, покращувала медичне обслуговування населення. Нині реформується первинна ланка галузі охорони здоров’я. Значна увага приділяється сільській медицині. Зокрема, в с. Бахмач нарешті буде побудована така довгоочікувана  лікарська амбулаторія, яка буде оснащена новітнім обладнанням та санітарним транспортом. Загальна вартість капіталовкладень 4,5 млн гривень. Замовником будівництва попередньо визначено Бахмацьку сільську раду, яка активними темпами розпочала підготовку всіх необхідних документів для початку будівельних робіт. Найближчим часом державні кошти надійдуть і в стислі терміни будуть освоєні. До речі, відповідно до державної програми в області буде побудовано 25 амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Змінюються і підходи до фінансування медичної галузі. Кожен медзаклад первинної медицини, практикуючий лікар має заключити договір з населенням про надання медичних послуг.  І, відповідно до кількості укладених договорів, буде отримувати заробітну плату. Кожен має вільно обирати лікаря. Вже підписано майже 11 тис. медичних декларацій, і це є одним з найкращих показників у області. Цьому передувала значна робота з комп’ютеризації медичних закладів, на що було спрямовано понад 150 тис. грн.  районного бюджету. Водночас, існує проблема з підключенням їх до мережі Інтернет, над вирішенням якої наразі працюємо.

З призначенням на посаду, розуміла, що термінового оновлення потребує матеріально-технічна  база закладів охорони здоров’я. Тож з різних джерел фінансування на ремонтно-будівельні роботи, придбання медичного обладнання, апаратури, автотранспорту  використано понад 6 млн гривень. Відрадно, що минулоріч медичні заклади району вперше отримали 3 автомобілі медичного призначення, з яких 2 надійшли за рахунок  субвенції на соціально-економічний розвиток, виділеної за сприяння народного депутата України Валерія Давиденка.  Ці придбання дали змогу вирішити низку проблемних питань щодо транспортування хворих до обласних медичних закладів та підвищити рівень медичного обслуговування жителів Дмитрівської зони.

Покладаю надію, що  реформування медичної галузі принесе відчутні  наслідки, як пацієнтам, так і медичним працівникам. Хоча й тут існує проблема, адже у нас  бракує вузькопрофільних фахівців, а частина лікарів досягла пенсійного віку. Тому з метою залучення молодих фахівців  й прийнята районна програма стимулювання, якою передбачено придбання житла для сім’ї лікарів, молодих спеціалістів, лікарів, які переїдуть з іншої місцевості або ж  відшкодування витрат  за оренду житла та спожиті житлово-комунальні послуги. Тож сподіваюся на позитивні зрушення .

- А як буде реалізовуватись  концепція «Нова українська школа»? Які заходи здійснюються для запровадження інклюзивної освіти?

- Наше суспільство йде шляхом реформ, і на цьому етапі значне місцевідводиться освіті. Адже наші учні сьогодні – це наше завтра, наша надія та опора. Організованеінклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Сьогодні 14 учнів з особливими освітніми потребами навчаються в загальноосвітніх школах і 2 вихованці у дошкільних навчальних закладах. У цьому році першокласники, які прийдуть до школи, а це – 400 дітей, - розпочнуть навчання за новими освітніми програмами. З цією метою вже придбано 23 ноутбуки, 2 принтери, навчальне методичне обладнання та меблі загальною вартістю462тис. гривень. Нещодавно придбали й новенький шкільний автобус, вартістюмайже 2 млн гривень, який отримаєБахмацька ЗОШ І-ІІІ ст.№ 2. Цей заклад один із перших у районі проходить реформування.

- Як розвивається соціальна інфраструктура району? Чи маємо ми державну підтримку на будівництво або  реконструкцію об’єктів?

- Приділяємо значну увагу підвищенню інвестиційної привабливості Бахмаччини. Постійно ведеться активний пошук додаткових джерел позабюджетного фінансування.  Так, минулоріч підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно майже 450 мільйонів гривень капітальних інвестицій, що є найбільшим показником за останні роки. Це стало можливим завдяки надходженню в район з державного бюджету рекордної суми коштів – майже 20 млн гривень. Зазначені видатки були спрямовані на соціально важливі об’єкти. Це 23 об’єкти соціальної сфери: 3 - в галузі освіти, 4 – в   закладах охорони здоров’я, 9 об’єктів культури та дозвілля дітей; 4 об’єкти житлового та комунального господарства; 3 об'єкти дорожньої інфраструктури.

 Цього року район також приймав активну участь у обласному конкурсі з відбору проектів, які доцільно фінансувати з Державного фонду регіонального розвитку. Як результат – очікуємо надходження в сумі майже 4 млн грн на реконструкцію пологово-гінекологічного відділення Бахмацької центральної районної лікарні. І це лише початок державного інвестування. Заручившись підтримкою народного депутата України Валерія Давиденка, який постійно опікується Бахмацьким районом, сподіваємось отримати значні кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам щодо  соціально-економічного розвитку окремих територій. Зазначені кошти будуть спрямовані на соціально значущі об’єкти.

- У районі приділяється значна увага розвитку спорту. Нині розпочаті роботи з облаштування боксерської зали та будівництво спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям.  Розкажіть більш детально.

- Розбудова спортивної інфраструктури – не менш важлива ділянка роботи влади, адже це – дозвілля наших дітей, популяризація спорту та здорового способу життя. І створення комфортних умов – це вимога часу. Тож нині проводяться підготовчі роботи з облаштування боксерської зали в приміщенні районного Будинку культури, на що буде спрямовано   кошти  районного бюджету в сумі 1,2 млн гривень. Розпочато й будівництво  спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям на базі Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 5. Нове міні-футбольне поле, вартістю майже 1,5 млн гривень, буде  облаштовано, і діти зможуть займатися спортом в будь-яку пору року. Роботи на обох об’єктах плануємо виконати вже до 1 вересня.

Водночас, за ініціативи спортивної громадськості мною започатковано відзначення кращих спортсменів району. Розуміючи важливість занять спортом та дотримання здорового способу життя,за підтримки меценатів у лютому поточного року в районі відбулося справжнє незабутнє свято спорту.  

- А як Ви підтримуєте талановиту молодь?

- Надзвичайно важливо, коли учні проявляють свої аналітичні, творчі здібності, захоплюються науковою роботою. На Бахмаччині діти – дипломанти олімпіад Всеукраїнського рівня та МАН власним розумом можуть заробити перші кошти.  Адже діє районна програма підтримки обдарованої молоді, виплачуються стипендії голови райдержадміністрації. Також, залучивши спонсорські кошти,  відзначаємо лауреатів конкурсів різних рівнів.

- Літо – в розпалі, тож не дивно, що тема відпочинку та оздоровлення дітей особливо на слуху. Ви неодноразово говорили, що діти мають відпочивати у нормальних умовах. Тож, що вже зроблено в дитячому позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія», і коли оновлений заклад дійсно стане мрією для дітлахів?

- Звісно, табір працював і раніше на базі Курінської ЗОШ І-ІІ ст., адже цьому сприяли відповідні  природні умови. Але там роками стояли старі меблі, я вже не говорю про умови перебування дітей.  Для того, щоб «Мрія»  могла функціонувати, і діти із задоволенням мали змогу відпочити в цьому закладі, а батьки не хвилювалися про комфорт та безпеку відпочинку своєї  дитини мною й було ініційовано модернізацію табору. Для його повноцінної роботи вже зроблено немало. Придбано нові меблі, м’який інвентар, кухонне приладдя. Першочергово подбали про протипожежну безпеку: замінено електропроводку, встановлено сигналізацію, облаштовано систему блискавкозахисту, проведено оброблення дерев’яних конструкцій  горища будівлі вогнезахисним розчином. Приємно змінила обличчя їдальня та харчоблок. Нині активними темпами йде будівництво санблоку  зі встановленням внутрішніх туалетів і душових кабін. Загалом на реконструкцію об’єкту та оновлення матеріально-технічної бази буде спрямовано  близько  2 млн гривень. Усі ці позитивні зміни стали можливими завдяки фінансовій підтримці керівників громад та місцевих сільгосппідприємств, які відгукнулися на моє прохання – змінити «Мрію», і я вкотре дякую їм за це. Впевнена, що спільними зусиллями ми  зробимо «Мрію» справжньою мрією для наших дітей.

- Відомо, що цього року вперше в державному бюджеті передбачено кошти  для відшкодування витрат на придбання житла воїнам-інтернаціоналістам. Як у нашому районі здійснюється підтримка соціально вразливих категорій населення?

- Так,  цьогоріч  моїм розпорядженням створено відповідну комісію, яка визначила отримувача, котрому і буде відшкодована з держбюджету вартість придбання житла в межах соціальних норм.  Водночас районною програмою передбачено півмільйона гривень на придбання житла військовослужбовцю ЗСУ та воїну-інтернаціоналісту. Нині активно працюємо над пошуком відповідного житла. До речі, минулоріч за рахунок коштів районного бюджету придбано однокімнатну квартиру для воїна-інтернаціоналіста та будинок для особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуємося і родинами загиблих героїв. Особисто зустрічаюся з ними, адже розумію, що кожна зустріч для матерів героїв важлива. Звісно, біль втрати ніколи не зникне, проте душевне спілкування на певний час цей біль пригнічує. Тому, аби родини героїв відчували увагу та турботу, запрошуємо на всі заходи, вітаємо зі святами, надаємо матеріальну допомогу. Зокрема, цього року вперше до Дня матері мною було ініційовано виплату матеріальної допомоги по 10 тис. грн родинам загиблих воїнів-інтернаціоналістів та воїнів АТО. Тісно співпрацюємо з громадською організацією «Родина воїна», до якої входять матері загиблих героїв.

Як очільниця району переймаюся проблемами його жителів. Враховуючи низьку купівельну спроможність, насамперед, людей похилого віку, малозабезпечених родин, заручившись підтримкою керівників місцевих сільськогосподарських підприємств, мною започатковано проведення щоквартальних соціальних ярмаркових заходів.

- У  інтерв’ю Ви називаєте значні суми коштів, які виділяються  з районного бюджету на зміцнення матеріально-технічної бази закладів бюджетної сфери та вирішення нагальних соціальних питань. Як вдається віднайти такі фінансові ресурси?

- З часу, коли очолила район, одним з основних завдань вважаю не лише наповнення районного бюджету, а й ефективне використання бюджетних коштів. Тому головною вимогою, яку ставлю перед керівниками бюджетних установ, є прозоре використання фінансових ресурсів. Питома вага бюджетних коштів, використаних через систему електронних закупівель ProZorro, складає майже 90 % при середньообласному показнику 77,4 %. Отримана економія бюджетних коштів спрямовується на вирішення першочергових потреб району: збільшення вартості харчування дітей та хворих, проведення поточних та капітальних ремонтів, придбання необхідного обладнання тощо.

- В умовах відродження української державності чи приділяється належна увага національно-патріотичній складовій  при проведенні районних заходів?

- Вважаю, що дійсно потребує оновлення змісту та формату проведення культурно-мистецьких заходів, у центрі яких має бути любов до України, відродження національних традицій, почуття гордості  та шана героям усіх часів. І тут я розраховую на небайдужість  громадськості. Так, одним із прикладів нововведень є проведення акцій «Народжені у вишиванках» та «Український оберіг».

- Що для Вас є найважливішим на посаді сьогодні?

- Найважливіше – не кидати  слів на вітер, а разом, поступово, крок за кроком, робити реальні зміни, корисні справи для району та для кожного його жителя.

Дякую за розмову.

За матеріалами районної газети "Голос Присеймів'я"