Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Місто «з серцем залізничним» відсвяткувало 150 років

06 серпня 2018

День міста Бахмач та День профспілки залізничників і транспортних будівельників України, які відбулися 4 та 5 серпня, для його жителів, уродженців та гостей - вилилися в подію, коли, напевно, кожен житель відчув себе часточкою єдиної родини, якій стало дорогим містечко - його вулиці, будівлі, сквери, парки, а особливо залізниця. Все місто опоясано залізними артеріями. Куди б ви не пішли, в який би бік не поїхали, на вашому шляху вони зустрінуться обов’язково. Адже саме на перетині двох залізниць Лібаво-Роменської та Курсько-Київської поблизу села Бахмача й виникло містечко залізничників, яке сьогодні відзначає 150-річчя.

День міста – завжди хвилююча подія для його мешканців. Це свято улюблене і шановане всіма бахмачанами. Його святкує кожен, хто вважає місто своєю рідною домівкою: хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився назавжди.

Для дітей, відразу по обіді, підготували цікаву святково – розважальну програму. Малеча досхочу награлася у міському парку культури і відпочинку та поласувала різних смаколиків. Адже для дітлахів, аж до темна, працювали різного роду дитячі атракціони.

Незломлений козацький дух і богатирська сила витали над площею Богдана Хмельницького, яка зустрічала гостей славними богатирями. Тут проходили показові виступи з Богатирського братерства, силові змагання серед всіх бажаючих чоловіків.

Надвечір, під час урочистої частини свята, зібрались сотні жителів та гостей. Святкова програма розпочалася з теплих привітань Бахмацького міського голови Павла Шимка.

На свято завітали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, голова районної ради Віктор Міщук, які подарували місту камеру вуличного спостереження.

- Це особливий день, бо іменини рідного міста - це свято єдності та величі. Саме в такі моменти відчуваємо в своїх серцях любов і гідність за свою малу батьківщину, сповнюємося почуттям єдиної родини. Шануючи власну історію, героїчні бойові та трудові подвиги земляків, ми закладаємо міцну основу для патріотичного розвитку та високих досягнень  всієї громади. Ми надто добре знаємо, яку ціну вже заплатили та нині платимо за те, аби ми ніколи не коритись тим, кому не подобається наша гідність, хто посягає на нашу волю та незалежність. Переконана: усі ми прагнемо гідного майбутнього для України та Бахмаччини і разом над цим працюємо. Особливі слова вітання адресую трудівникам сталевих магістралей, та дякую за  те, що ви вдень і вночі забезпечуєте безперебійну роботу великого господарства. Адже саме завдяки вам Бахмач і залізниця – нерозривно поєднані, - привітала очільниця району.

Щоб розділити радість свята, до міста завітав народний депутат України Олег Купрієнко.

Найбільша гордість міста – це, звичайно, його мешканці. Саме завдяки їх рукам творилася унікальна спадщина міста, його історія. Завдяки їхній наполегливості та самовідданості продовжує розвиватися сучасна Бахмаччина. З нагоди святкування кращих городян, які відзначаються активною життєвою позицією, беруть завзяту участь у житті міста, також кращих працівників залізниці з нагоди Дня міста й Дня профспілки залізничників та транспортних будівельників України нагороджено Грамотами, Подяками від профспілок залізничників і Бахмацької міської ради.

Урочиста частина перекликалася з чудовою концертно-розважальною програмою «З Днем народження, рідне місто!», яку презентувала шоу-агенція «PROсвято» з м. Прилуки. Кожен виступ викликав у глядачів бурю веселих позитивних емоцій та бурні оплески.

Цього ж дня в усіх храмах міста відбувся молебень за «Бахмач-град та його жителів».

У Бахмацькому районному історичному музеї з самого ранку працювали виставки «За покликом пензля: В.І. Марченко» та «Моє місто – моя історія жива».

5 серпня ввечері в міському парку культури і відпочинку, для поціновувачів фолк-рок гуртів «Тінь Сонця» та «Протифаза», відбувся грандіозний концерт.

Загальний відділ апарату райдержадміністрації