Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Жнивна кампанія завершується

08 серпня 2018

Гаряча пора нині у хліборобів – дорога кожна погожа днина, адже стигле зерно в полі чекати не може. Тому наполегливо та відповідально трудяться аграрії Бахмаччини, аби вчасно і без втрат зібрати виплеканий урожай. Щоб ознайомитися із станом справ жнивної кампанії, голова райдержадміністрації Тетяна  Неділько спільно з начальником відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимиром Лелюшком відвідали сільгосппідприємства, які вже завершують збирання зернових.

На току ФГ «Вітчизна­Тиниця» на всіх майданчиках охайного господарського двору кипіла робота. Це одне з передових підприємств, яке з вагомими показниками вийшло на фінішну пряму по збиранню ранніх зернових. За словами досвідченого керівника ФГ «Вітчизна­Тиниця» Сергія Риженка, незважаючи на погодні умови, які, звісно, вплинули на строки збирання урожаю, цьогорічні жнива працівники господарства завершили досить успішно. Порадувала урожайністю озима пшениця. З 550 гектарної  площі намолотили в середньому 80 ц/га золотавого  збіжжя, озимий ріпак на площі 220 га вродив по 39 ц/га.

Для отримання дорідного урожаю у господарстві значну увагу приділяють освоєнню сучасних технологій, пов’язаних із підвищенням ефективності землеробства.

Керівництво сільгосппідприємства постійно слідкує за новинками в галузі сільськогосподарської техніки. За останні роки  парк сільськогосподарської техніки ФГ «Вітчизна­Тиниця» поповнився трьома потужними зернозбиральними комбайнами іноземного виробництва  «New Holland».

Ця високопродуктивна техніка дала змогу досвідченим механізаторам у стислі строки зібрати цьогорічний урожай. У ФГ «Вітчизна­Тиниця» звикли шанувати старанність, наполегливість та відданість хліборобській праці. Адже труд на землі споконвіку був нелегким, але почесним і  благородним. Сергію Риженку відомо це ще з дитячих літ, оскільки зростав у родині, де знають ціну хлібу. Із гордістю Сергій Іванович відзначає досвідчених механізаторів, які зі знанням справи трудяться у господарстві, – Віктора Троця, Володимира Кравченка, Анатолія Савченка.

- Загалом колектив господарства налічує 30 працівників. Всі вони із відповідальністю ставляться до своїх обов’язків, бо добре розуміють, що не те зерно, що у полі, а те, що в коморі. Отож, попрацювали на славу. Відповідно маємо  гарний результат,­ -говорить керівник сільгосппідприємства.

Дійсно, на точку милують око величезні кагати золотавого збіжжя. Чимало зерна вже знаходиться у впорядкованих ангарах. А вміщується туди 5 тис.тонн. Береш у долоні пшеницю, а вона ніби перемита, виграє на сонці бурштиновим блиском. Задоволений аграрій, підтвердження тому – радісна усмішка на обличчі.

 У дворі господарства чути, як працює сучасна зерносушарка «Sukup», за допомогою якої зерно доводять до відповідної вологості. Все тут до ладу. Відчувається справжня господарська рука хлібороба з діда­прадіда. Пліч­о­пліч працює та переймає досвід батька і молодший син Сергія Івановича Анатолій. Він також не байдужий до роботи на землі. Тож справжніми хліборобами продовжується славний рід Риженків на тиницькій землі. Дбають тут і про майбутній урожай.

Вже засіяно 277 га озимим ріпаком. Його смарагдові листочки вдалося побачити на 120 гектарному  полі. На черзі збирання кукурудзи, буряків, соняшнику. Всього в обробітку господарства 1700 га землі.

Спілкуючись із керівником господарства Сергієм Риженком, голова райдержадміністрації Тетяна Неділько відзначила позитивні тенденції розвитку  ФГ «Вітчизна Тиниця» та висловила сподівання, що з такими працьовитими аграріями район буде тримати першість у сільськогосподарській галузі.

Далі шлях проліг на жнивні лани ТОВ «Агрофірма ім.Шевченка», яке  очолює Андрій Іваненко. Тут ваговитий вусатий колос ячменю хилиться до землі, ніби дякуючи за те, що зростили. Йдемо 80 гектарним ланом. Тут збирає врожай сучасним «New Holland» вправний механізатор Віктор Лавріненко (на фото з керівником Андрієм Іваненком).

­ Добрий урожай дав пивоварний ячмінь сорту «Себастьян»,­ проводить рукою по буйному колоссю досвідчений агроном господарства Леонід Фесик, який не один десяток років віддав хліборобській справі.

Однією з важливих умов отримання високих урожаїв є професійна і злагоджена робота всього колективу сільгосппідприємства.

­ Нині у нас гаряча пора – треба вчасно зібрати вирощений урожай, бо сьогоднішній день рік годує,­ говорить керівник господарства.

За якусь мить до кузова великовагового КамАЗа ллється золотавий потік  ячменю. Через декілька хвилин, не гаючи часу, дорогоцінне збіжжя транспортує на тік Олександр Осінній. За один виїзд він перевозить близько 11 тонн зерна. Неможливо відірвати погляд від поважних лелек, які без поспіху походжають жнивним ланом.

Недарма говорять, що там, де лелеки, там добробут, злагода та достаток. І справді, цьогоріч озимої пшениці з 650 гектарної площі зібрали в середньому по 62 ц/га. Андрій Іваненко з гордістю говорить, що такого врожаю Григорівка ще не бачила. В обробітку ТОВ «Агрофірма ім.Шевченка» 3500 га землі.

Приділяють увагу тут вирощуванню кукурудзи, пшениці, ячменю, соняшнику, сої та багаторічним  травам. Адже окрім рослинництва, займаються ще й тваринництвом. Отож дбають  і  про кормову базу. Паралельно із жнивами йде підготовка грунту під майбутній урожай, щоб і наступного року порадувала працьовитих хліборобів  земля вагомим урожаєм.

Спостерігаючи за сумлінною роботою у полі, голова райдержадміністрації побажала григорівським хліборобам успішного завершення жнивної кампанії.

Цього дня побували на жнивах і в Голінському відділенні ТОВ «СП «Агродім», яке обробляє 6700 га родючлї землі. На жнивному полі нас радо зустрів керівник ТОВ «СП «Агродім» Олександр Кушніренко. В господарстві обробляють 6700 га родючої землі. На той час у господарстві завершували збирання озимої пшениці сорту «Кубус» майже з 450 гектарної площі. Її урожайність становить 60 ц/га. Зібране зерно транспортують на елеватор у с. Бахмач ­2. Злагоджений обсяг робіт можливий завдяки кваліфікованим працівникам господарства. Кожен трудівник від кухаря та охоронника до комбайнера, водія чи лаборанта елеватора стає незмінною ланкою потужного виробничого ланцюга. 

­Нелегка робота аграрія, особливо під час жнив, але водночас приємна – ти бачиш результат невтомної праці за цілий рік. І, коли зерно береш у долоні, відчуваєш гордість за те, що і твоя частка праці в цьому є,­ говорить головний агроном Голінського відділення ТОВ «СП «Агродім» Олексій Деркач.

Насправді хліборобам нема коли відпочивати, хоча і впорались із жнивами, але вони вже ведуть активну підготовку грунту під сівбу озимих культур.

Підбиваючи підсумки робочої поїздки, очільниця району Тетяна Неділько зазначила, що плідна праця аграріїв Бахмаччини в поєднанні з сучасною технікою та новітніми технологіями, дає гарні результати. Тож маємо всі підстави   очікувати вагомих врожаїв.

За матеріалами Бахмацької районної газети

«Голос Присеймів’я»