Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Бібліотека та книга – майбутнє нового покоління

01 жовтня 2018

Напередодні 30 вересня, в рамках Всеукраїнського дня бібліотек, Бахмацька центральна районна бібліотека провела День бібліографії «Бібліотека та книга – майбутнє нового покоління».

Це передусім, свято книги – великдень нашого духу, що починається із Сковороди та Котляревського, духу, що вийшов із «Кобзаря» Шевченка через святий собор Гончара, катівні Теліги і душевний біль Ліни Костенко. Всеукраїнський день бібліотек – свято всіх громадян рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами.

Під час заходу присутні дізналися про роль книги і читання в сучасному суспільстві, ознайомилися з легендою про бібліотекаря, прослухали найцікавіші факти про бібліотеки. Користувачів зацікавила історія Олександрійської бібліотеки, яка проіснувала тисячоліття. Захоплено слухали і про першу українську бібліотеку, засновану у 1037 році Ярославом Мудрим у Софіївському соборі. Юні користувачі активно відповідали на запитання вікторини «Книга – міст у світ знань», ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Бібліотека – світ інформації, знань, успіху», із зацікавленістю переглянули відео презентації: «Бібліотеки України», «Цікаві факти з бібліотечної історії». Уважно слухали розповідь про те, як подорожуючи країнами, знаки і букви з каміння переходили на глиняні дощечки, потім на папірус, із папірусу – на воскові дощечки, потім – на пергамент та бересту і, нарешті, на папір.

Дізналися про розвиток книгодрукування в Європі і Україні та найбільш відомі древні та найсучасніші бібліотеки світу. Книга... Скільки мудрого, цікавого, необізнаного криється під цим словом. І не дивлячись на наш вік інформатизації, який відкрив перед нами багато нових можливостей, ніщо не може зрівнятись з новенькою, яскравою книжкою. Тримаючи в руках книги, молоді користувачі зізналися, що читати книги набагато приємніше, чим сидіти за комп’ютером. На їхню думку книгам притаманне безсмертя і ніякі новітні технології не витіснять книгу із нашого життя. Нетлінним скарбом століть називають книгу – скарбом, що передається від покоління до покоління, об’єднує минуле й теперішнє. І саме бібліотеки слугують для того, щоб зберігати та примножувати ці багатства, зробити їх доступними для громадян.

Інна Воскобойник, бібліотекар центральної бібліотеки КЗ «Бахмацька ЦБС».