Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Благословенна та держава, що має відданих синів

05 жовтня 2018

4 жовтня у Бахмацькій центральній районній бібліотеці відбулася година мужності "Благословенна та держава, що має відданих синів."

Події осені 2014 року в околицях Донецька написали нову історію Збройних сил України. Після жорстоких, але марних спроб штурму об'єкта проросійські бойовики прозвали українських бійців "кіборгами". Тієї ж миті слава про мужність українських солдатів облетіла всю земну кулю.

Вперше портрети "кіборгів" опублікував Фейсбук у жовтні 2014 року. Волонтерський рух "Повернись живим" в грудні спільно з фотографом Романом Ніколаєвим випустили календар з портретами бійців на 2015 рік. Кожен місяць календаря представляє боєць 95-тої окремої аеромобільної бригади Збройних Сил - це саме ті хлопці, які боронили донецький аеропорт. Були контузії, лікування, нерви, але всі вони залишилися живі. Багато героїв календаря демобілізувалися, вступили до університетів, виховують дітей. А хтось - досі на передовій. Портрет кожного з героїв календаря - це не просто історія людини, яка пережила війну. Це історії перемог, перемог у боях, перемог над обставинами і перемог над собою.

Юні користувачі переглянули відео "Аеропорт", "Як це було," "Кіборги"," Рік по тому" з почуттям гордості за наших кіборгів, захисників суверенної незалежної України. Оборона аеропорту увійшла в історію і є однією з найбільш героїчних сторінок бойової звитяги українців, свідченням незламності сили духу, козацької честі і безумовної любові до Батьківщини.
Слава Україні !!!

Інна Воскобойник, бібліотекар центральної бібліотеки КЗ «Бахмацька ЦБС».