Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Обговорення книги Андрія Зелінського "Соняхи"

17 жовтня 2018

Наша бібліотека прикладає багато зусиль для того,щоб користувачі стали добрішими і милосерднішими, справжніми людьми, патріотами своєї Вітчизни.

Видалось змістовним і цікавим обговорення книги Андрія Зелінського "Соняхи" у Бахмацькій центральній районній бібліотеці. Перша книга отця Андрія побачила світ у 2015 році у "Видавництві старого лева".

"Соняхи. Духовність на час війни"- написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише і підтримує. Вона- про друзів і для друзів, а тому написана з любов'ю та щирою вдячністю.

Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце. Адже хлопці, про яких ідеться - молоді офіцери Збройних Сил України,- втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові.

Юні користувачі читали уривки з книги, які просякнуті любов'ю до своєї родини, любов'ю до рідної землі, до України і ділилися спогадами про людей, які перебувають у вирії бойових дій - це війна на Сході України. Читати книгу - важко і болісно, здається, що у цих майже 124 сторінках присутній синтез нашого життя, відображення пережитого, водночас зріз почуттів, і, можливо, спроба самозаспокоєння і психологічного відновлення.

Книга "Соняхи" - це своєрідна книга-реквієм. Це данина пам'яті загиблим товаришам. Пам'ять про друзів - портрети, фото... Всі вони навічно залишаться на сторінках цієї книги, мовби соняхи, що повертають свою голову до світла. Юна читачка однієї з бібліотек України писала: " Після того, як татусь прийшов з війни, він чомусь завжди сумує коли бачить, як цвітуть соняшники. Я дуже хочу, щоб мій тато, приходячи зі мною в бібліотеку, знову зміг полюбити цю чудову квітку сонця. Нехай вона дарує всім спокій і мир, а юним користувачам - багато сонячних посмішок і книг. Оце і є бібліотека моєї мрії - сонячна, чарівна, наша, українська! ".

Хвилиною мовчання користувачі вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за Україну.

Інна Воскобойник, бібліотекар центральної бібліотеки КЗ «Бахмацька ЦБС».