Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Не спалюйте сухостій та опале листя!

19 жовтня 2018

Цьогорічна осінь радує нас теплою та сухою погодою. Разом з тим підвищується ризик виникнення пожеж, пов’язаних зі спалюванням трави, опалого листя. Це стає небезпечним як у містах, так і в сільської місцевості. Основними  небезпеками в даному випадку є:

  • спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми;
  • на природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; 
  • знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту;
  • при спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до знищення диких рослин та тварин. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків; 
  • дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати в повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення  частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Згадані дії відсвітлюються в статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», які забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України.

Найбільш розумним у відношенні  до довкілля є компостування опалого листя. А законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями на його вивезення.

Шановні мешканці Чернігівщини!  Не спалюйте опале листя! Бережіть здоров’я оточуючих! Бережіть навколишнє природне середовище!  

Методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Валентина Прибитько