back

Не згасне світ мистецького горіння

30 січня 2019

У Бахмацькому районному історичному музеї  відбулось відкриття виставки „Не згасне світ мистецького горіння” (до 145-річчя від дня народження уродженця  м. Бахмача, художника Гната Гавриловича Яременка.)

На відкриття виставки завітала онука майстра Валентина Миколаївна Басараб та учні 9 класу ЗОШ №4 з вчителем С.О. Рябенко.

Народився Гнат Яременко 29 січня 1874 р. в містечку Бахмач у бідній козацькій родині. Батьки займались сільським господарством. Гнат був дванадцятою дитиною в родині,  і тому йому дозволялося більше, ніж іншим дітям. Проявляючи потяг до малювання, хлопчик цікавився книгами, його вражали ікони в домі батьків. Згодом, коли  підріс, бажання малювати стало ще більшим.

Його син, Микола Гнатович, розповідав: „ Ще малим він малював, де тільки можна і чим тільки можна. Малюнки з'являлись на запітнілому вікні, на стінах вибіленої хати, на парканах, на дверях сараїв, за що мав великі неприємності…”

Валентина Миколаївна розповіла дітям про Гната Гавриловича, що він був надзвичайно скромною людиною, про його захоплення малюванням, про зустріч дідуся з бабусею, коли він розписував церкву у с. Курінь.

Окрім образотворчого мистецтва, художник захоплювався музикою, українськими народними піснями, театром, писав вірші про своє життя. Бахмачани цінують і поважають свого земляка, що відійшов за обрій життя. Наш музей прикрашають невмирущі полотна видатного майстра. Музей запрошує усіх бажаючих оглянути виставку робіт майстра!

Наталія Шевченко, старший науковий співробітник

Бахмацького районного історичного музею