Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

У центрі уваги - актуальні питання впровадження медичної реформи в районі

05 лютого 2019

Сьогодні в райдержадміністрації відбулася нарада з питання впровадження медичної реформи в районі. У засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш,  головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер»  Микола Дейкун,  головний лікар Бахмацької центральної районної лікарні Сергій Чалий, головний лікар КНП «Бахмацький районний центр ПМСД» Вікторія Петройтіс. Як зазначалось на нараді медична реформа є незворотною і вкрай важливою. Тому необхідно докласти зусиль, аби вона була на користь людям, особливо і в сільській місцевості. Про необхідність реформи сфери охорони здоров’я, важливість дотримання права кожного громадянина на якісну медичну допомогу постійно наголошує Президент України Петро Порошенко.

Також посадовці відвідали медичні заклади району та поспілкувалися  з трудовими колективами. У  рамках проведення моніторингового візиту координаційної ради з питань протидії  туберкульозу та ВІЛ-інфекції Сніду особливу увагу було приділено  й вивченню організації роботи з цього питання на Бахмаччині. Зокрема, члени координаційної ради оглянули приміщення кабінету «Довіра», який працює при Бахмацькій центральній районній лікарні.

За словами Сергія Чалого, кабінет існує з метою ефективного впровадження заходів загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. У кабінеті «Довіра» проводиться обстеження пацієнтів на ВІЛ-інфекцію, консультативна допомога, психологічна підтримка, а також, можна отримати ліки для антиретровірусної терапії (АРТ). Обстеження безкоштовне та конфіденційне. Так, до кабінету «Довіра» протягом минулого року звернулося 1015 осіб. Виявлено 15 ВІЛ – позитивних результатів.

Загалом, епідемічна ситуація з ВІЛ-СНІДу  в районі, як і в області, складна. На диспансерному обліку перебуває 71 особа ВІЛ-інфікованих, з них 4 дітей. Водночас зростає кількість осіб, виявлених вже у ІІІ-ІV  стадіях ВІЛ-інфекції ( і це серед нових випадків). Адже перебіг хвороби такий, що перші місяці і навіть роки від інфікування, людина не відчуває в своєму організмі ніяких змін. І тільки коли хвороба починає швидко руйнувати імунну систему, ВІЛ-позитивні люди звертаються за медичною допомогою з приводу тривалих запальних інфекцій, затяжного перебігу вірусних захворювань тощо. Сумна статистика: за минулий рік померло 11 ВІЛ-інфікованих осіб. 

Тож з метою покращення забезпечення профілактики, лікування, догляду, підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД, необхідно продовжити роботу щодо підвищення доступності до консультування та тестування населення з питань ВІЛ / СНІДУ, забезпечити належний рівень диспансерного спостереження і лікування хворих цієї категорії. На сьогодні ВІЛ-інфекція – уже не вирок, а хронічне інфекційне захворювання, яке, за умови систематичного лікування, успішно утримується під контролем. Прийом спеціальної терапії (АРТ), на жаль, не може привести до повного одужання, проте може повернути до нормального ритму життя, оскільки попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби. А тестування на наявність ВІЛ – важлива частина турботи про своє здоров’я та життя. Пам’ятайте, що рання діагностика та лікування допоможуть зберегти ваше здоров’я.

 
Загальний відділ апарату райдержадміністрації