back

Зустріч з воїном-інтернаціоналістом Анатолієм Радогузом

08 лютого 2019

15 лютого 2019 року виповнюється 30 років із дня виведення радянських військ з Афганістану. За кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати і командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.

У Бахмацькому районному історичному музеї 8 лютого 2019 року відбулася зустріч з воїном-інтернаціоналістом Радогузом Анатолієм Григоровичем та учнями 9 класу ЗОШ № 4.

Із бесіди діти дізналися, що на службу він був призваний 30 березня 1982 року з м. Конотопа, де навчався в той час. Спочатку потрапив у Туркменістан, де 2 місяці проходив курс «молодого бійця».  Потім служив у 180 мотострілецькому полку біля м. Кабул санінструктором. Йому доводилося постійно супроводити колони із своїми побратимами у рейди. Усякого Анатолію Григоровичу довелося побачити, але найтяжче було спостерігати за стражданням поранених, яких він супроводжував до госпіталю та смертю своїх товаришів. Одного разу, коли зупинилися на відпочинок, командир звернув увагу солдат на місцевий краєвид, за яким ніхто ніколи не спостерігав із-за війни, всі були враженні красою природи Афганістану. Служив він 2 роки, додому повернувся в 1984 році.

Учні з інтересом слухали розповідь Анатолія Григоровича, а потім зацікавлено розглядали фотографії з альбому, який зроблений під час служби в Афганістані.

Наталія Шевченко, старший науковий співробітник

Бахмацького районного історичного музею.