back

Чернігівщина – земля багата

15 березня 2019

Господь наділив її не лише родючими землями, чудовою природою з неповторними краєвидами, а й рясно засіяв талановитими людьми.

Нещодавно у Бахмацькому районному історичному музеї відбулося відкриття виставки «Світ моєї душі» вишитих робіт Н.М. Безик із с. Тиниці, на яку завітали учні 8 класу ЗОШ №4 з вчителем Т. П. Іванько.

Про свою неньку і захоплення її вишивкою на зустрічі розповіла донька вишивальниці Валентина Іванівна Ткаченко. Наталія Михайлівна народилася 7 січня 1932 року. До війни родина жила у м. Чернігові, а після  - переїхали до с. Бурівка Городнянського району. Захоплення вишивкою майстриня перейняла від бабусі Фекли і пронесла цю любов через все життя, як пам’ять про неї.

Вишивати дівчинка почала у 4 класі. Вишиті рушники, ще бабусею Феклою рідні зберігають, як зіницю ока до цього часу, кожен рік їх виймають із скрині перуть, вибілюють, накрохмалюють і знову кладуть до скрині. Дома у Наталії Михайлівни був верстат, прядка, на яких вона працювала. Вона сама вирощувала льон із якого робила нитки, потім тканину, з якої шила підзорники, рушники, наволочки, а потім вишивала ці рукотвори. Найбільш майстрині до вподоби вишивати багатоколірні мотиви, де переплітаються різні кольори, є гра відтінків. 

До експозиції виставки увійшло 49 робіт – це килими, вишиті рушники і підзорники, наволочки для подушок, занавіски-фіранки. Роботи Наталії Михайлівни заворожують, в свої рукотвори  вона вкладає душу, світлі емоції. Майстриня - справжня берегиня мистецтва української народної вишивки. В її творах  відчувається безмежна любов до рідного краю, народних традицій. Виставку «Світ моєї душі: Наталія Михайлівна Безик» можна оглянути у музеї до 25.03.2019 р.

 

Наталія Шевченко, старший науковий співробітник

Бахмацького районного історичного музею