Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Гра в шахи розвиває якості людини майбутнього

13 квітня 2019

Два гравці, 64 клітинки, 16 фігур у кожного, і ніщо у світі не завадить зробити перший крок – крок до нової перемоги, вдосконалення, професіоналізму! Шахи – це той різновид ігор, яким починають цікавитися змалечку і, за бажання, можна стати не лише майстром спорту, а й – чемпіоном світу. Варто зазначити, що шахи як вид спорту сприяють розвитку логічного мислення, вміння будувати стратегії і формувати тактичні прийоми, волю до перемоги, програвати та не втрачати оптимізм, покращують пам'ять, креативність, вміння концентруватися та читати, протидіють формуванню різного роду негативних залежностей. Гра в шахи є чудовою базою для низки висококваліфікованих професій, такі як програмування, математичний аналіз, юриспруденція, бухгалтерський облік і фінанси, менеджмент тощо. Отож, потенціал мозку, який раніше витрачався на запам’ятовування, відтепер буде переорієнтований на спостереження, аналізування, пошук аргументів та прийняття рішень – саме те, чому шахи вчать незліченні покоління людей вже півтори тисячі років.

На вихідних, на базі Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбувся Командний чемпіонат Бахмацького району з шахів серед учнівської молоді. У змаганні взяли участь Бахмацькі ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, 4, 5, гімназія, Халимонівська ЗОШ І-ІІІ ст. та Пальчиківський навчально-виховний комплекс.

За право зватися найкращими юними шахістами району змагалося 14 учасників, серед них цьогоріч було лише троє дівчат. Змагання проходили серед учнів 4-11 класів. Кожному гравцеві давалося по 20 хвилин на міркування в одній партії. І юні шахісти з головою поринули у гру – хтось робив ходи швидко, а хтось не поспішаючи обдумував кожен крок, однак після кожної партії суперники дякували один одному за гру та обмінювалися враженнями.

Голова райдержадміністрації Тетяна Неділько привітала учасників чемпіонату і побажала нових перемог та спортивних досягнень у цьому інтелектуальному виді спорту.

Юні шахісти були нагороджені грамотами, статуетками, медалями та заохочувальними призами.

Найсильнішими в загальнокомандному заліку стали:

І місце – команда Пальчиківського НВК,

ІІ місце – команда Бахмацької гімназії,

ІІІ місце - Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.

До трійки кращих гравців Командного чемпіонату Бахмацького району з шахів увійшли:

по першій дошці - Артур Марков,

по другій дошці - Ростислав Смолінський,

по третій дошці - Ліля Циганок.

- Дякую всім учасникам та тренерам, які взяли участь у Командному чемпіонаті Бахмацького району з шахів. Сподіваюсь, що наступного разу до змагань приєднаються і учні з інших населених пунктів району, адже такі шахові турніри будуть традиційними. Бажаю всім наснаги, спортивних здобутків, і надалі тільки розвитку та нових звершень і, звичайно ж, перемог, - зазначила очільниця району.

До речі, проведення змагань було б неможливо без громадського діяча, призера обласних змагань з шахів Анатолія Маркова, вчителя фізичної культури Пальчиківського навчально-виховного комплексу Миколи Левчановського та вчителя фізичної культури Халимонівської ЗОШ І-ІІ ст. Ігоря Пікеля, які активно долучились до заходу.

Загалом хочеться відмітити позитивну атмосферу  чемпіонату та закликати шахову громаду району до подальшого діалогу, а батькам, дідусям та бабусям радимо не зволікати та негайно грати  в шахи зі своїми  дітьми та онуками, які будуть менше проводити часу, сидячи в  ґаджетах, водночас сьогоднішні юні шахісти створять наше гідне майбутнє у високотехнологічному світі вже завтра.

 

Загальний відділ апарату райдержадміністрації