Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Маки червоні знов розцвітають,

09 травня 2019

Пам'ять дідів бережуть.
І до вогню, що серця зігріває,
Їхні онуки ідуть...

Цьогоріч жителі Бахмаччини, разом з усією Україною зустрічають 74-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Учасникам  запеклих боїв, які  сьогодні з хвилюванням зустрічають сімдесят четверту весну Перемоги, вже за 90. Їх, очевидців трагічної боротьби з нацизмом, уже зовсім мало.  А те, що вони пам’ятають, - це і є новітня історія Бахмаччини, унікальна можливість зберегти уроки минулого, щоб не допустити чергових помилок.

Цвітуть розкішні яблуні, нестримно пахне бузок, червоніють на сонці тюльпани…Саме яскраві кольори травня щороку пробуджують у ветеранів спогади, які не перекреслив початок нового тисячоліття.   

Вони й тепер безпомилково розкажуть про друзів на пожовклих фотографіях чи фронтове кохання. Кожен до хвилини відтворить подробиці боїв, коли ціною життя виборювалась свобода і мир.

Ми дізнавалися про Другу світову війну з підручників, а вони - на власні очі бачили її трагедію з тридцять дев’ятого до сорок п’ятого. Немає жодної родини, яка б не постраждала від смертоносного вогню далекої війни.

Сьогодні відбулося урочисте покладання квітів та вінків до  монументу «Танк», Меморіалу Слави та пам’ятного знаку на честь бахмацьких дивізій.

До присутніх на пам’ятному заході звернулися голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, голова районної ради Микола Іванюк, Бахмацький міський голова Павло Шимко, голова районної організації ветеранів України Іван Соколов, помічник народного депутата України Валерія Давиденка - Володимир Мельник, депутат обласної ради Григорій Данько. 

Керівники району та міста подякували ветеранам Другої світової війни, а також нинішнім захисникам української державності, за їх мужність та відвагу, подвиг у війні та вірність своєму народу.

Продовжилися заходи у міському сквері біля Будинку дитячої та юнацької творчості. Свою виконавську майстерність продемонстрували народні аматорські колективи Бахмацького районного будинку культури  - духовий оркестр та хор ветеранів праці. Зібралося чимало людей, які прийшли розділити радість свята та вклонитися пам'яті героїв усіх часів.

 
Загальний відділ апарату райдержадміністрації