back

Перемога, свята перемога, свято миру, свободи, весни

08 травня 2019

До Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Бахмацькій центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності "Перемога, свята перемога, свято миру, свободи, весни".

У ці травневі дні схиляємо голови перед загиблими - тими, чиї імена викарбувані на сторінках історії й тими, чиїх імен ми не знаємо й нині. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона- запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Символом пам'яті жертв війни є червоний мак, який вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Саме тому до Дня перемоги над нацизмом у бібліотеці проведено майстер - клас "Маки -символ пам'яті".

Молоді користувачі бібліотеки старанно створювали символи пам'яті із паперу своїми руками і кожен з них хотів, щоб його квітка була найкращою, в роботу вкладали все своє вміння, старання і душу та долучились до акції "Маки пам'яті": виготовлені власноруч маки подарували мешканцям міста, тим самим віддавши шану героям і пам'ять усім жертвам війни.