back

Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль

17 травня 2019

Це наш український фольклор, наш національний оберіг і ідентичність України. Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Вишиванка ніколи не була простою одежиною. Вона - символ сім’ї, культурних цінностей та надбання українського народу протягом століть. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку.

Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині. Вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.

Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака національної приналежності.

16 травня – до Дня вишиванки, в Бахмацькій районній бібліотеці для дітей відбулася година народознавства «Вишивана моя Україна» для учнів 3-Б класу ЗОШ №1 та 4-Б класу ЗОШ№5.Працівники бібліотеки виготовили виставку-вітрину «Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана». Діти з цікавістю переглянули відео-презентацію «Мамина сорочка – генетичний код мого роду, мого коріння».

Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

 

Тетяна Білецька,

заступник директора КЗ «Бахмацька ЦБС» по роботі з дітьми.