Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old
back

Не залишайте дітей без нагляду!

09 липня 2019

Як правило, біда трапляється тоді, коли дітей залишають наодинці. Вони не завжди відчувають небезпеку, тому часто стають жертвами через незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

Тому, шановні батьки, закликаємо Вас та Ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований. Постійно наголошуйте дітям, що:

  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

Також наголошуємо про недопустимість залишення дитини в автомобілі під час спеки. Даний злочин кваліфікується Кримінальним кодексом за статтею 135 "Залишення в небезпеці", яка передбачає обмеження або позбавлення волі до 2 років.

Дбайте про безпеку своїх дітей, та на власному прикладі дотримуйтесь правил безпечної поведінки. Це варто будь-яких зусиль!

Виховуйте у своїх дітей навички культури безпечної поведінки, особисто демонструючи обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, електричними приладами. Не залишайте дітей без нагляду, ховайте від них сірники, не дозволяйте користуватись піротехнічними виробами, а також знаходитися поблизу води без супроводу дорослих!

Знайдіть декілька хвилин на цікаву, відверту розмову з дітьми про необхідність поважного ставлення до правил особистої безпеки, навчіть їх вірним діям на випадок побутових надзвичайних подій та основним правилам безпеки життєдіяльності в побуті;  дайте дітям практичні рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все,

ваша особиста відповідальність!

 

Служба у справах дітей райдержадміністрації.