back

Жнива на Бахмаччині

06 серпня 2019

З давніх давен хліб вважався головною стравою у кожній господі, а хліборобів шанували і поважали. Сучасний процес вирощування зерна кардинально відрізняється від минулих часів. Проте сільське господарство і нині є однією з найважливіших галузей українського виробництва. Працюють справжні трударі полів і на Бахмаччині, які своєю щоденною працею примножують добробут району. У нинішніх умовах нелегко даються їм гарні врожаї, але взявши на себе важливу місію – працювати на землі, аграрії дбають не лише про господарство, а й про населені пункти, де орендують землі.

Сповна віддається улюбленій справі керівник ПСП «Зеленівське», депутат районної ради Володимир Примак. Під час проведення польових робіт він завжди перебуває у полі, аби на власні очі бачити як обробляється земля, збирається урожай, працюють люди. У дбайливого аграрія все на контролі, бо ж від душі вболіває за справу, якою займається вже багато років поспіль. Від того, звісно, і має очолюване ним підприємство гарні результати.

З вагомими здобутками завершилися жнива ранніх зернових у ПСП «Зеленівське». З урахуванням цьогорічних несприятливих погодніх умов із 130гектарного лану в середньому збирали по 58 ц/га пшениці, ячмінь вродив 57 ц/га, його площа займала 60 гектарів. Середня урожайність ріпаку  28 ц/га. Його зібрали зі 100гектарного лану. І все це завдяки злагодженій роботі людей, які з раннього ранку й до пізнього вечора трудяться у господарстві.

За словами керівника сільгосппідприємства Володимира Примака: «Всі працюють відповідально та сумлінно, отож заслуговують на вдячність та повагу. Не в моєму характері хвалитися здобутками, бо саме аграрна галузь є повсякчас ризикованою. То спека тривала, то вологи не вистачає, або навпаки, погода ж не питає. Необхідно все прорахувати, щоб виростити і зібрати урожай, а потім розрахуватися за паї».

На полях ПСП «Зеленівське», де нещодавно колосилася пшениця та ячмінь, знову працює сільгосптехніка. Нема коли відпочивати хліборобам, хоча і впоралися із жнивами, але вони вже ведуть основний обробіток грунту під сівбу озимої пшениці. У цьому вдалося переконатися, побувавши на родючих зеленівських полях. Традиційно ходом польових робіт та станом справ сільгосппідприємств Бахмаччини цікавиться голова райдержадміністрації Тетяна Неділько. Тож у рамках робочої поїздки очільниця району спільно з начальником відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимиром Лелюшком ознайомились із сільгоспроботами, які нині тривають на полях ПСП «Зеленівське». Все тут оперативно та послідовно. На 100гектарному полі досвідчені механізатори Станіслав Романенко та Геннадій Гришко сіють ріпак. Трудяться вони на техніці іноземного виробництва. Тож 100гектарну площу планують впорати за два дні.

Спочатку потужній трактор оре грунт, за ним катком закриває вологу, а потім без затримки здійснює сівбу сівалка, яка вміщує 2 тонни посівного матеріалу та 2 тонни добрива. Все це гарантує успіх майбутнього урожаю. За дотриманням сільськогосподарських технологій слідкує головний агроном господарства Руслан Піхота. 

Дбають у ПСП «Зеленівське» про умови праці хліборобів. Під час польових робіт механізаторів забезпечують безкоштовно смачним та поживним обідом. Поряд із ранніми зерновими вирощують тут кукурудзу та соняшник. Сільгосппідприємство завдяки енергійному та цілеспрямованому керівнику постійно розвивається та рухається вперед. Впроваджуючи сучасні підходи до ведення справ, аграрії отримують непогані результати та беруть курс на перспективний розвиток.

Окрім роботи на полі, цікавиться Володимир Примак вирощуванням фруктових дерев. У селі Зеленівка за його ініціативи висаджено молоді саджанці яблунь. 

Адже недарма село має назву Зеленівка, тож будемо поступово його озеленювати фруктовими деревами, які принесуть користь громаді, говорить Володимир Олександрович.

Вдалося побачити й соковиті плоди яблунь у саду на території сільгосппідприємства. Саджанці були висаджені два роки тому, тож цьогоріч деякі з них порадували урожаєм. По краю площі зростають черешні та абрикоси. Сад оснащений сучасною системою поливу. З настрою керівника помітно, що він живе аграрною справою, яка дійсно приносить йому задоволення.

За матеріалами Бахмацької районної газети
«Голос Присеймів’я»