back

Внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру

05 листопада 2019

На виконання Указу Президента України від 22.07.2019 № 542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству» Відділом у Бахмацькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області забезпечується наповнення Державного земельного кадастру та внесення (перенесення) відомостей про земельні ділянки зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель.

Інформуємо, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до 01.01.2013, є дійсними. Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки в електронному вигляді не внесені до Державного земельного кадастру і не відображені на публічній кадастровій карті http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta, їх державна реєстрація з присвоєнням кадастрового номера здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

З переліком суб’єктів господарювання, що мають кваліфікаційні сертифікати на провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держгеокадастру (https://land.gov.ua) або в територіальному органі.

Щодо земельних ділянок право власності (користування) на які виникло з 2004 по 2011 роки і на які не були присвоєні кадастрові номери з різних причин.

У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не були внесені до Державного реєстру земель, присвоєння кадастрового номера здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Враховуючи вищенаведене інформуємо про необхідність власникам (користувачам) таких земельних ділянок здійснити роботи з розробки відповідних документацій із землеустрою, для подальшого внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру.