back

Колиска мудрості й добра

10 січня 2020

Свято бібліотеки для дітей – це не тільки певна історична віха, але водночас і  кордон, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя дитячій бібліотеці і, звичайно, накреслити плани на майбутнє.

Сьогодні, 10 січня, Бахмацька районна бібліотека для дітей відзначала 70 років від дня заснування. На порозі гостей радо зустрічала заступник директора по роботі з дітьми КЗ «Бахмацька ЦБС» Тетяна Білецька.

На захід з подарунками завітали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Віталій Дзюба, Бахмацький міський голова Павло Шимко, начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Литвиненко, методист центральної районної бібліотеки Ганна Іванько.

- Сьогодні всіх нас об’єднала приємна подія – ювілей книгозбірні. Погодьтеся, бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. «Дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі» - саме так у давнину називали бібліотеку. І нині дитячій «аптеці для душі» виповнюється 70 років. Щирі слова вітання творчому колективу закладу, який очолює енергійна та креативна  пані Тетяна. Доброзичливі, гостинні, щирої душі люди, ви  робите все можливе, щоб не зникла любов і повага дитини до книги.

І не дивлячись на вік інформації, ніщо не може зрівнятися з яскравою дитячою книжкою, з якої дитина отримує свої перші знання, перших друзів, опановує рідну мову. Дякую вам за цю атмосферу доброзичливості та казковості, - зазначила очільниця району, вітаючи зі святом, та побажала, щоб у бібліотеці й надалі панував дух юності, романтики, оптимізму та надії.

Ведучі заходу розповідали про історію становлення бібліотеки для дітей, про людей, які присвятили своє життя формуванню  світогляду юних читачів, та для яких бібліотечна справа є покликанням.

Також за вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, популяризацію національної дитячої літератури й читання та з нагоди 70-річчя від дня заснування бібліотечного закладу нагороджено відзнакою відділу культури, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації колектив Бахмацької районної бібліотеки для дітей на чолі з керівником Тетяною Білецькою.

Цього дня працівники книгозбірні приймали вітання й від своїх юних користувачів.

Відвідав захід заслужений працівник культури України, композитор, директор КПНЗ «Бахмацька районна школа мистецтв ім. Андрія Розумовського» Олександр Іванько.

І місцеві автори – Тетяна Федорова, Ліана Лещенко, Ольга Батьковська – постійні гості бібліотеки. Адже хранителі книг переконані, якщо юні читачі зустрічаються з тими, хто пише саме для них, Слово і Краса крокуватимуть поруч з ними все життя.

Свої музичні вітання дарував ювілярам колектив районного Будинку культури на чолі з директором Євгеном Фостієм.

Пориньмо у ті далекі часи, коли почалася діяльність цієї  установи для бахмацької малечі. Був січень 1950 року, коли була організована міська дитяча бібліотека, книжковий фонд для якої збирали жителі міста.

Бібліотека знаходилася в старому тісному приміщенні, в одному будинку з міською дорослою бібліотекою. Перші працівники - Тетяна Павлова та Марія Мехед.

З 1952 року міська дитяча бібліотека стала районною бібліотекою для дітей. У 1953 прийшла працювати до бібліотеки завідувачем пересувним фондом Галина Солодка, яка  сама розробила проєкт нового приміщення, і будівництво було розпочато в далекому 1968 році. До речі, в будівлю, де знаходиться і по нині, бібліотека "переїхала" у 1973 році.

У 1977 році до дитячої бібліотеки прийшла працювати Любов Дорош (Карпич), а з 1982 року вона стала заступником директора ЦБС по роботі з дітьми.

Впровадження нових форм масової роботи з використанням сучасних інформаційних технологій, постійне підвищення фахового рівня бібліотекарів, намагання якнайповніше задовольняти запити читачів, а найголовніше – привити любов читачам до рідного слова, до своєї Батьківщини – це неповний перелік завдань, над якими працюють наші бібліотекарі і по цей час.

1 лютого 2019 року заступником директора по роботі з дітьми КЗ «Бахмацька ЦБС» призначено Тетяну Білецьку, яка до цього часу працювала бібліографом.

Наразі бібліотека має книжковий фонд близько 44 тисяч примірників, щорічно передплачує різноманітні газети та журнали. Найголовніше багатство бібліотеки – це читачі. Щорічно установа обслуговує 2500 користувачів. 

Гордістю бібліотеки, її «перлинкою» є «Світлиця героїв казок». Красива, оригінально оформлена казковими сюжетами кімната, де працює ляльковий міні-театр «Дюймовочка», в репертуарі якого понад 20  вистав, а артистами театру є самі працівники бібліотеки.

Багато років діє клуб з екологічного виховання «Журавлик», девіз якого «Природу буду пізнавати, любити і оберігати».

Дійсно, бібліотека - це  храм мудрості й добра. Ще більше ці слова стосуються дитячої бібліотеки, адже в дитинстві саме книга формує людину, вкладає в неї не тільки знання, а й паростки справжньої духовності.

Двері бібліотеки для дітей завжди гостинно відкриті не лише для юних читачів, але й для батьків. Приємно, коли колишні читачі, а зараз вже дорослі люди, приводять своїх дітей, згадуючи найкращі моменти свого читацького життя.

Кожному читачеві тут завжди раді, за кожного хвилюються, цікавляться проблемами, кожного люблять, у кожного вірять. 

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації