back

Відкриваємо річницю Конституції разом з  Чернігівським земляцтвом!

13 січня 2020

11 січня у Міжнародному виставковому центрі м.Києва відбулися традиційні представницькі щорічні збори потужного  Чернігівського земляцтва в м. Києві, на яких Національний заповідник  "Гетьманська столиця" представив важливу подію  в житті нашої країни  - 310 – ту річницю з дня прийняття першої української Конституції Пилипа Орлика,  яку будемо відзначати в квітні.

Основою виставки стали: портрет гетьмана Пилипа Орлика, роботи  Андрія Івахненка, «Великий льох» уродженця Чернігівщини Василя Лопати та заклик боронити кращі здобутки держави «До бою!» Олександра Івахненка, також уродженця Чернігівщини. Булава гетьмана Пилипа Орлика, шабля гетьмана  Івана Мазепи та копія власне Конституції Орлика нагадувала кожному про наші права та обовязки.  Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко відмітив важливість пошанування  Конституції та її авторів на гідному рівні саме на Чернігівщині, в Гетьманській столиці України.

Велику зацікавленість викликала книга історика Ірини Дмитришин "Григорій Орлик", яка присвячена життю і подвижницькій дільності на захист прав і вольностей козацької нації в Європі сина гетьмана Пилипа Орлика. Популярністю користувалися серед земляків і  газета заповідника, близько тисячі примірників "Слова "Гетьманської столиці" понесли історію Гетьманщини до родин наших земляків.

Щиро дякуємо землякам за зібрання, адже це унікальна можливість спілкування з легендарними людьми, які стояли біля витоків державності, налагодження нових комунікації та популяризації історії Батурина!

НІКЗ «Гетьманська столиця»