back

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЗАСІДАННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ

11 лютого 2020

У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації в області та в Україні, було вирішено провести засідання ДНПК при райдержадміністрації. Засідання відкрив голова комісії – перший заступник голови райдержадміністрації Роман Неволько, про ситуацію в Україні та області проінформувала начальник районного управління Антоніна Шумак.

На протязі 2019 року наш район та область були благополучні по африканській чумі свиней, але в цьому році при моніторинговому відстрілі диких кабанів, було виявлено позитивний результат на АЧС в мисливських угіддях ТОВ «Лисяча Нора» на межі Козелецького та Чернігівського районів та в Козелецькому районі ТОВ «Рись». У цих районах розроблено відповідні заходи та накладено карантин.

Ускладнилась ситуація по грипу птиці. Так в січні цього року, зареєстровано захворювання в Вінницькій області Немирівського району ПП «Хутір», відповідно до настанови, в самому осередку та в зоні нагляду було безкровним методом знищено 108 тисяч птиці.  Основним фактором поширення  вірусу є дикі перелітні птахи, контаміновані корми. Хворіти може і людина при тісному контакті з хворою домашньою птицею під час її утримання, забою та обробки.

Необхідно дотримуватись простих правил, мити руки, взуття, мати змінний одяг особливо після походу до лісу, корми зберігати в закритих приміщення, купувати тварин та птицю тільки в відведених для цього місцях за наявності відповідних документів. Дотримуватись роботи в «закритому» режимі для всіх свиногосподарств та птагогосподарств.

Складна ситуація з безпритульними тваринами (собаки, коти). Якщо власники своїх домашніх улюбленців звертаються до районної державної лікарні і щеплюють своїх собак та котів проти сказу, то безпритульні тварини не щеплені.

Рішенням ДНПК зобов’язали органи місцевого самоврядування розробити та затвердити програми щодо поводження з безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності гуманним методом на території району.

Також розглядалось питання отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин. Всі пасіки повинні бути, в першу чергу, зареєстровані і мати відповідний паспорт. При кочівлі пасік, необхідно повідомляти місцеві органи самоврядування де буде знаходитися пасіка, щоб в разі необхідності вони могли повідомити про проведення обробки медоносних рослин. Відповідно до закону України «Про бджільництво», не пізніше як за 3 доби до початку обробки медоносних рослин, необхідно повідомляти через засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування та пасічників.

Антоніна ШУМАК, начальник Бахмацького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області