back

Позачергове засідання районної комісії ТЕБ і НС

19 березня 2020

19 березня відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про заходи щодо запобігання поширенню на території Бахмацького району коронавірусу COVID-19.

Засідання провів заступник голови райдержадміністрації, голова районної комісії ТЕБ та НС Роман Неволько.

Голова комісії озвучив головні нововведення відповідно до прийнятих постанов Кабінетом Міністрів України, на виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо карантинних заходів на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Зокрема,  акцентував  що з 18 березня по 3 квітня на усій території нашої держави заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласному сполученні; перевезення більше 10 пасажирів одночасно в автомобільному транспорті та в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах. Також, з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів.

Про заходи, які запроваджені в медичних закладах району, присутнім проінформували генеральний директор КНП «Бахмацька центральна районна лікарня» Сергій Чалий та заступник головного лікаря КНП «Бахмацький районний центр ПМСД» Богдана Полянська.

Зі слів доповідачів, у медичних закладах району введено «масочний режим», заборонено відвідування пацієнтів у стаціонарах та в’їзд приватного транспорту на територію ЦРЛ, крім окремих випадків, що стосуються транспортування тяжкохворих.

 З медичними працівниками проведені заняття, інструктажі щодо алгоритму дій при зверненнях осіб з підозрою на захворювання COVID-19.

Начальник Бахмацького РВ ГУНП у Чернігівській області Анатолій Лиштван доповів про вжиті працівниками поліції додаткові заходи в умовах карантину. 

Заступник начальника Бахмацького районного управління Держпродспоживслужби Петро Горілий довів до відома присутніх про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», згідно з яким Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування необхідно невідкладно посилити контроль за системами водопостачання і водовідведення населених пунктів.

За результатами проведеного позачергового засідання районної комісії ТЕБ і НС вирішено створити робочі групи для здійснення контролю за дотриманням на території району вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів від 16 березня 2020 року № 215 у період з 20 березня до 3 квітня 2020 року у складі представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, працівників районного управління Держпродспоживслужби. Також до роботи цих груп можуть залучатися представники ЗМІ, громадськості та депутати органів місцевого самоврядування.

Крім того,  Роман Неволько дав доручення щодо посилення контролю виконання існуючих заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу на території району.

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації