Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old

14 вересня 2011

Шановні гості нашої сторінки!

Дитина. Рідна дитина. Моя дитина. Є різні способи того, як стати батьками. Один із них - це усиновити дитину. Це водночас благородна і непроста справа.

Чи багатий Овруч на людей, які готові стати батьками обездоленій дитині? Кожного дня хтось із дітей відкриває двері своєї нової домівки, а за ними мама і тато, які так довго чекали на них.

Ці діти ще не знають, але обов’язково пізнають, що таке щира, справжня батьківська любов і турбота. Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок.

Усі вони мріють про тата і маму: малюють їх, пишуть їм листівки, бачать у снах.

Попри труднощі, з якими можна зіткнутись на шляху усиновлення, винагорода буде більшою: тепла посмішка дитини, її лагідні оченята та невичерпна радість батьків!

Вони чекають на Вас!


Подаруймо родину кожній дитині!

Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – її майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людей є захист і виховання дітей, які з будь-яких причин залишилися без батьківського піклування.

Діяльність держави спрямована на створення таких правових форм утримання та виховання дітей, які потребують батьківського піклування, що здатні були б до певної міри замінити сім’ю.

Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, патронатна сім'я, дитячий будинок сімейного типу.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі. Вона бере на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення повноліття, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації — до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

Держава призначає сім’ї соціальну допомогу на утримання кожної дитини та забезпечення батькам-вихователям.

Перевага дитячого будинку сімейного типу серед інших форм сімейного виховання полягає в тому, що є можливість влаштувати на виховання та спільне проживання цілі родинні групи, не роз’єднуючи братів та сестер. За сім’єю закріплюється соціальний працівник, який супроводжує її.

Якщо Ви бажаєте прийняти участь у сімейних формах виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримати їх, подарувати їм сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя, звертайтеся до служби у справах дітей Бахмацької райдержадміністрації.

Телефони для довідок: 3-47-22, (097) 50-10-376.

 

Шукаємо патронатні сім’ї

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сімейний патронат передбачається для дітей, у яких батьки не виконують належним чином свої батьківські обов’язки  з різних причин, для дітей, які страждають від батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі або центрі соціально-психологічної реабілітації. Дитина, що перебувала під патронатом, повертається до біологічної сім’ї – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин, або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).

Хто може бути патронатними вихователями?

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Кандидати у патронатні вихователі подають відповідні документи до соціального закладу за місцем їх проживання та проходять навчання.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців. На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною (п’ять прожиткових мінімумів) та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя (два прожиткових мінімуми), здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку та за умов, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Бахмацького районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді (м. Бахмач,  вул. Першотравнева, 36, каб. 23, тел.: 3-14-54) та до служби у справах дітей Бахмацької райдержадміністрації за адресою: вул. Першотравнева, 36 (3 поверх); тел. 3-47-22, 097-50-10-376.

 

20.11.2017

В інтернатах живуть діти, яким не пощастило мати сім’ю. Їх ніколи не приголубить мама, не візьме на руки тато, а живуть вони у державному закладі серед таких же обділених сімейним теплом дітей. Чому ці діти повинні залишатися нещасливими? Чи можуть вони мати батьків, як більшість дітей у нашій країні?

Можуть і повинні!

Законом України “Про охорону дитинства” гарантується розвиток такої форми виховання дітей, як прийомна сім’я.

Що таке прийомна сім’я?

Прийомна сім’я – це сім’я яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування від 1 до 4 дітей для виховання і спільного проживання. Прийомна сім’я є формою державної опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, коли частина функцій - матеріальне забезпечення, утримання дітей, оплату праці прийомним батькам, методичну підготовку прийомних батьків та допомогу їм у вихованні сироти, а також контроль за утриманням і вихованням дитини держава залишає за собою.

Основна мета прийомної сім’ї – тимчасове утримання та виховання дитини, яка приходить з дитячого закладу, з кризової сім’ї, з притулку або медичної установи. Прийомна сім’я принципово відрізняється від усиновлення, опіки родичів.

До прийомної сім’ї може бути влаштована дитина, у якої є батьки, але вони з певної причини не в змозі її виховувати: у зв’язку з хворобою, перебуваннях у місцях позбавлення волі тощо.

За дитиною-сиротою і дитиною, позбавленою батьківського піклування, що потрапила у прийомну сім’ю зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, всі пільги, якими вона має право користуватися. Дитина з прийомної сім’ї може повернутися в рідну сім’ю або бути кандидатом на усиновлення в іншу сім’ю.

У Бахмацькому районі функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховуються 9 дітей. Хочеться висловити слова подяки прийомним батькам за той неоціненний вклад у розвиток та виховання дітей, за їх щире бажання та витримку зробити цей світ кращим для дітей, обділених материнською ласкою та батьківською турботою.

Розповідаю про це з метою зацікавити жителів району даною проблемою. Як би не було важко нам, дорослим, у цьому житті, але дітям-сиротам і тим, які проживають без батьків, ще важче. Держава дбає про таких дітей, але ніколи не замінить сім’ї, батьківського виховання і материнського тепла.

За детальною інформацією звертайтеся в службу у справах дітей, за адресою м. Бахмач, вул. Першотравнева, 36 (тел. 04635-3-47-22) або до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (тел. 04635-3-13-34).

 

У Бахмацькому районі дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування до інтернатних закладів протягом 2018 року не влаштовували. На початок року в інтернатах перебувало четверо раніше влаштованих дітей. Троє з них вибули з інтернатів у зв’язку з досягненням повноліття, а одна дитина усиновлена.


НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ БЕЗ НАГЛЯДУ!

Не всі батьки належним чином ставляться до своїх батьківських обов’язків та наражають дітей на небезпеку, залишаючи їх самих вдома. За останні роки в Україні збільшилася кількість нещасних випадків за участю дітей, яких батьки залишали одних на вулиці чи вдома. На даний момент це є суспільно важливою проблемою.

Так, 18 лютого 2019 року у Чернігівській області трагедія сталася у селі Дягова Менського району. Під час пожежі приватного житлового будинку загинуло троє малолітніх дітей – 2015, 2016 та 2018 років народження. Загоряння помітили сусіди та викликали рятувальників. У будинку вигоріли стіни, та перекриття по всій площі. Ймовірною причиною виникнення пожежі слугувало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалювальної печі. За інформацією рятувальників, 22-річна мати розтопила піч та пішла у своїх справах, залишивши дітей самих вдома. Наразі поліція проводить розслідування.

З метою попередження трагічних наслідків, порушення прав дітей, норм чинного законодавства, служба у справах дітей райдержадміністрації звертається до Вас щодо недопущення випадків залишення дітей без нагляду!

Відсутність елементарного батьківського нагляду може коштувати дитині життя. Чи то залишені без належної уваги школярі, які шукають пригод у покинутих будівлях, або ж самостійно відвідують водойми, чи то байдуже ставлення до вимог пожежної безпеки у власному помешканні… У будь-якому разі, такі дії зазвичай мають трагічні наслідки.

Причинною пожежі можуть стати залишені без нагляду увімкнуті електроприлади. Дітям також слід пояснити, як правильно користуватись електроприладами: якщо електрокамін чи праску залишити увімкнутими без нагляду, вони перегріваються, і від них можуть загорітись домашні речі. Щоб цього не трапилось, нагрівальні електричні прилади слід встановлювати на вогнетривкі підставки і своєчасно вимикати.

Шановні батьки! Роз'яснюйте дітям, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей. Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

Обов'язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером «101».

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що безпека вашої дитини – це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

Служба у справах дітей райдержадміністрації