Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old

06 лютого 2013

20 грудня 2012 року в райдержадміністрації відбулось підсумкове засідання чинного складу Громадської ради при райдержадміністрації. У роботі Громадської ради взяв участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Мельник.

Голова Громадської ради при райдержадміністрації Тамара Силка детально проінформувала присутніх про основні напрями роботи Громадської ради упродовж 2011—2012 років, зокрема щодо проведення цілого ряду заходів щодо обговорення важливих соціально-економічних та суспільно-політичних питань.

Звертаючись до членів Громадської ради, заступник голови райдержадміністрації Володимир Мельник, зокрема, зазначив: «Члени Громадської ради протягом 2011—2012 років стали активними учасниками реалізації в районі державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства. Районна виконавча влада розглядає Громадську раду як ефективного партнера у вирішенні важливих для району питань та реально діючий механізм врахування громадської думки та залучення громадян до участі в управлінні державними справами.»

На завершення заходу голова Громадської ради при райдержадміністрації Тамара Силка подякувала всім членам Громадської ради за активну громадянську позицію та ефективну роботу.Відбулось перше засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації

12 грудня 2012 року відбулось перше засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при райдержадміністрації. Термін повноважень нині діючої Громадської ради — два роки і триває до 10 лютого 2013 року.

Визначено дату проведення установчих зборів представників інститутів громадянського суспільства для обрання нового складу Громадської ради при райдержадміністрації — 7 лютого 2013 року. Прийом документів від ІГС розпочнеться з 3 січня 2013 року.

Довідково: ініціативну групу з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації створено рішенням Громадської ради при облдержадміністрації на засіданні 26 вересня 2012 року у складі:

1. Силка Тамара Миколаївна – заступник голови Бахмацької районної організації «Спілка жінок».

2. Шульган Валентина Федорівна - голова Бахмацької районної ради голів профспілкових комітетів працівників охорони здоров'я.

3. Остапенко Валентина Іванівна - голова профспілки клубних працівників району.

4. Лелюшок Олександр Іванович – голова Бахмацької районної організації профспілки працівників освіти і науки України.

5. Мельник Володимир Вікторович – заступник голови райдержадміністрації

6. Бурдюг Людмила Олегівна - начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськими організаціями і ЗМІ апарату райдержадміністрації.

7. Ситайло Олексій Якович - начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації.

Ініціативна група з підготовки установчих зборів

з формування нового складу Громадської ради

при райдержадміністраціїВідбулось засідання президії Громадської ради при райдержадміністрації

На засіданні президії Громадської ради при райдержадміністрації, яке відбулось 5 грудня 2012 року, обговорені питання підготовки чергового засідання Громадської ради та роботи ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради.

Визначено орієнтовні дату та час проведення засідання Громадської ради — 20 грудня 2012 року, о 15:00 та його порядок денний. Планується заслухати звіт голови Громадської ради про роботу Громадської ради у 2011-2012 роках.

У засіданні взяла участь в.о. голови райдержадміністрації Олена Озмитель.Шановні члени Громадської ради!

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськими організаціями і засобами масової інформації апарату райдержадміністрації готується проект річного орієнтовного плану райдержадміністрації з проведення консультацій з громадськістю.

Просимо надати свої пропозиції до річного плану консультацій на адресу електронної пошти Бахмацької райдержадміністрації bhadm@cg.ukrtel.net до 15 грудня 2012 року вказавши:

1. Питання, яке виноситься на обговорення;

2. Перелік заходів, які необхідно провести (наприклад, круглий стіл, громадське обговорення);

3. Орієнтовний строк проведення (дату/місяць/квартал).

Довідки за тел. 5-31-78

Відділ з питань внутрішньої політики

та зв’язків з громадськими організаціями

і засобами масової інформації апарату

райдержадміністрації
26 вересня відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації.

Про підготовку до опалювального сезону в районі детально проінформував заступник голови райдержадміністрації Ігор Шаповал, який, зокрема, зазначив, що "підготовка до опалювального сезону має бути повністю завершена до 1 жовтня, тож маємо зібратися з силами та завершити всі підготовчі роботи. Ми повинні гарантувати населенню не тільки наявність послуг, а й їхню високу якість».

У засіданні взяв участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Мельник.
10 лютого 2011 року відбулись установчої збори з формування Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації, в яких взяла участь голова райдержадміністрації Ольга Допа. На зборах було обрано членів Громадської ради.

До складу Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації ввійшли:

1. Силка Тамара Миколаївна – Бахмацька районна організація «Спілки жінок».

2. Литвин Микола Михайлович – Бахмацька районна організація профспілки працівників державних установ.

3. Лелюшок Олександр Іванович – Бахмацька районна організація профспілки працівників освіти і науки України.

4. Слюсар Віктор Іванович – Бахмацьке відділення Української спілки воїнів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

5. Шульган Валентина Федорівна – Бахмацька районна рада голів профспілкових комітетів працівників охорони здоров’я.

6. Соколов Іван Георгійович – Бахмацька районна організація ветеранів України.

7. Остапенко Валентина Іванівна – голова профспілки клубних працівників району.

8. Сергієнко Світлана Григорівна – голова профспілки бібліотечних працівників району.16 березня відбулось перше засідання Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації. На раді було розглянуто інформацію про результати установчих зборів, затверджено Положення про Громадську раду та Регламент Громадської ради, обрано голову та заступника Громадської ради, створено 2 комісії Громадської ради ( з гуманітарних та соціальних питань) й затверджено план роботи Громадської ради на 2011 рік. Головою ради обрано Тамару Силку – заступника голови Бахмацької районної організації «Спілки жінок», редактора районної газети «Голос Присеймів’я».

Наступне засідання Громадської ради призначено на 7 квітня.18 квітня відбулось засідання Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації, у якому взяла участь голова райдержадміністрації Ольга Допа.

На порядку денному було розглянуто питання необхідності оптимізації мережі медичних та навчальних закладів району. Попередньо експертна група провела експертну оцінку щодо доцільності оптимізації мережі медичних та навчальних закладів та надала висновки Громадській раді, за якими члени Громадської ради прийняли наступні рішення: реорганізувати Фастовецьку дільничну лікарню у лікарську амбулаторію; закрити ФАПи у селах Безпечне та Грушівка Фастовецької сільської ради; відкрити на базі частини приміщення Фастовецької дільничної лікарні стаціонарне відділення Бахмацького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг); закрити вечірню школу у м. Бахмач та створити консультпункт при Бахмацькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 4; реорганізувати Кропивненську І-ІІІ ст. у Кропивненський НВК, Красненську І-ІІІ ст. у Красненський НВК, Пальчиківський І-ІІ ст. у Пальчиківський НВК ( при ЗОШ буде відкрито дошкільні групи); забезпечити працевлаштування звільнених працівників згідно чинного законодавства.

6 жовтня відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації. Одним з основних питань, що розглядалося, було ознайомлення зі станом галузі культури та туризму в районі, зокрема, щодо популяризації туристичної привабливості Бахмаччини напередодні проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». У засідання Громадської ради взяли участь голова райдержадміністрації Ольга Допа та заступник голови райдержадміністрації Володимир Мельник. У своєму виступі Ольга Іванівна зазначила: "Бахмаччина зі своїми неповторними краєвидами є привабливим для відпочинку куточком Чернігівщини. Сьогодні туризм активно розвивається в Україні. Думаю, що при правильному підході до питання розвитку туристичної діяльності Бахмаччини, можна отримати значне поповнення бюджету. Отже, необхідно і надалі приділяти велику увагу розвитку туризму в районі. І тому я сподіваюсь на вашу допомогу в цьому питанні." Насамкінець голова райдержадміністрації подякувала членам Громадської ради за активну позицію, а також зазначила, що їх пропозиції є надзвичайно важливими і буду обов"язково враховані в подальшій роботі. Ольга Іванівна наголосила на тому, що „Громадська рада при райдержадміністрації стала важливим інструментом комунікації районної влади та інститутів громадянського суспільства.Адже Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності діалогу влади і суспільства, так як довіра людей до процесу модернізації країни є ключовою складовою успіху.”
28-29 жовтня члени Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації та працівник райдержадміністрації взяли участь у навчальному тренінгу в м.Чернігів.

Навчання членів Громадських рад відбувалось в рамках проекту "Посилення спроможності районних Громадських рад в Чернігівській області", який реалізує Чернігівська громадська організація "Освітній центр "Ініціатива" в партнерстві з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Всеукраїнською громадською організацією "Спілка Української Молоді" в Україні завдяки проекту "Розвиток громадянського суспільства", який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 років.1 грудня з нагоди 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму у рамках конференції «Громадські ради в Чернігівській області: кращі практики та перспективи розвитку» голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко провів зустріч з головами громадських рад при органах влади області.

У заході взяла участь голова Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації Тамара Силка.21 грудня в м.Київ відбувся семінар для голів громадських рад при районних державних адміністраціях Житомирської, Київської, Хмельницької та Чернігівської областей. У ході заходу було розглянуто наступні питання: "Механізми участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, доступу до публічної інформації", "Методика вирішення проблем у нормотворчій діяльності", "Антикорупційне законодавство".

У заході взяла участь голова Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації Тамара Силка.
30 грудня відбулось чергове засідання Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації.

На початку засідання голова Громадської ради Тамара Силка поінформувала присутніх про проведену роботу упродовж року та висловила міркування про плани на майбутнє.

У заході взяла участь голова райдержадміністрації Ольга Допа, яка, подякувала членам Громадської ради за активну громадську позицію, зокрема, зазначила, що "...той механізм взаємодії який був напрацьований цього року, із цим складом Громадської ради, є дієвим. Вважаю, що в Громадської ради є шлях до розвитку, і в нас також є можливості для того, щоб ми ще ефективніше могли співпрацювати. Тому є сенс продовжити таку співпрацю."

Своє бачення шляхів підвищення ефективності роботи Громадської ради і пропозиції до плану роботи на наступний рік висловили всі члени Громадської ради при райдержадміністрації.

3 cічня відбулось засідання Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації.

У заході взяла участь голова райждержадміністрації Ольга Допа.

З проектом районного бюджету на 2012 рік присутніх ознайомила начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Мельник. Вона зазначила, що в основу розрахунків доходів районного бюджету на 2012 рік, покладено основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку району та враховано динаміку надходжень податків, зборів і обов"язкових платежів у минулі роки. А прогноз доходів місцевих бюджетів розрахований з урахуванням положень Програми економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України "Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава" щодо створення базових передумов економічного росту.

Виступаючи перед присутніми, голова райдержадміністрації Ольга Допа, зокрема, відзначила, що проект районного бюджету на 2012 рік дає відповіді на ті питання, які стоять перед громадою щодо нормального функціонування насамперед бюджетних установ.
5 березня 2012 року відбулось чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації. На заході було розглянуто питання: «Про підсумки роботи господарського комплексу району за 2011 рік та планування роботи на 2012 рік.

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Мельник, який був присутній на засіданні, зокрема, підкреслив, що Громадська рада - не декларативний і створений для самозаспокоєння консультативно-дорадчий орган, а повноцінний генератор раціональних пропозицій, партнер для спільних дій у практично всіх напрямах соціально-економічного розвитку району.

«У січні цього року Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Питання сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», який передбачає підготовку Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та плану першочергових заходів щодо її реалізації. Отже, інститутам громадянського суспільства необхідно активніше включатися у процес обговорення районних програм, розпоряджень, інших нормативних актів, пропонувати свої шляхи вирішення проблем, ініціювати публічні обговорення», - підсумував Володимир Вікторович.
18 квітня  відбулось чергове засідання Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації. У засіданні взяв участь голова райдержадміністрації Анатолій Булига, який, зокрема, акцентував увагу присутніх на реалізації на місцевому рівні нових соціальних ініціатив, проголошених Президентом України  на засіданні КМУ 7 березня 2012 року. «Сподіваюсь, - зазначив Анатолій Олександрович, - що завдяки зусиллям та спільній праці злагодженої команди на Бахмаччині відбудуться позитивні зрушення у руслі реалізації соціально-економічних реформ, започаткованих Президентом України Віктором Януковичем». Водночас, він коротко зупинився на позитивних та проблемних питаннях району.

Також голова райдержадміністрації відмітив, що «у Громадської ради є шлях до розвитку, і в нас є можливості для того, щоб ми ще ефективніше могли співпрацювати. Тому є сенс продовжити співпрацю».

Про хід проведення комплексу весняно-польових робіт у районі присутніх проінформував начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Лелюшок. У своєму виступі він зазначив, що нині сільгосппідприємства району активно проводять роботу по підживленню озимих зернових. Так, станом на 18 квітня вже підживлено 14,5 тис. озимих зернових. Також господарства розпочали посів ранніх зернових культур. Зокрема, посіяно 1400 га, в тому числі, 1200 га ячменю. Усього ж прогноз посіву ранніх зернових складає 10,4 тис. га. Зернова кукурудза буде розміщена на площі близько 20 тис. га. Сільгосппідприємствами проводяться роботи з підсіву та ущільнення площ багаторічних кормових культур, а також їх підживлення.

Дана інформація викликала активне обговорення. Насамкінець, вирішили, що на наступному засіданні, яке відбудеться в травні, буде розглянуто питання про соціальний захист ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни.
20 червня в приміщенні райдержадміністрації відбулось чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації.

На засіданні було розглянуто питання: «Про соціальний захист ветеранів та учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни». У заході взяла участь перший заступник голови райдержадміністрації Олена Озмитель.

Детально проінформувала присутніх про роботу з даного питання начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Допа, яка зазначила, що питання соціального захисту ветеранів війни врегульоване законами України: «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про пенсійне забезпечення», «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ». Ольга Іванівна відзначила, що нині основна увага зосереджена на реалізації в районі Соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

З доповіддю виступила начальник відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду в Бахмацькому районі Ганна Петренко.

Виступаючи перед присутніми, перший заступник голови райдержадміністрації Олена Озмитель зауважила, що у районної виконавчої влади завжди на постійному контролі знаходяться життєво важливі питання ветеранів Великої Вітчизняної війни, їх соціального захисту та медичного забезпечення. Вона акцентувала увагу на тому, що блок Соціальних ініціатив Глави держави спрямований, в першу чергу, на соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни, якісне поліпшення пенсійного забезпечення в цілому.

Висловили своє бачення виконання Соціальних ініціатив у районі всі члени Громадської ради при райдержадміністрації. За наслідками проведеного засідання були прийнято рішення про активну співпрацю представників інститутів громадянського суспільства з владою району щодо вивчення проблем соціального характеру різних верств населення та спільного вирішення цих питань з метою забезпечення нових стандартів державної соціальної політики.
Стан медичного обслуговування в районі обговорили представники Громадської ради при Бахмацькій райдержадміністрації 29 серпня цього року.

Валентина Медведєва – головний лікар Бахмацької центральної районної лікарні проінформувала присутніх про проведення медичної реформи, яка відбувається в якості експеремента в м. Києві та чотирьох областях України та пояснила мету її проведення. А також детально зупинилася на роботі медичної галузі в Бахмацькому районі за 6 місяців поточного року.

Свою думку щодо реформування медичної галузі висловив заступник голови райдержадміністрації Володимир Мельник.

В свою чергу члени Громадської ради при райдержадміністрації висловили зауваження щодо якості медичного обслуговування пацієнтів. На думку представників Громадської ради необхідно покращити медичне обслуговування населення району, активізувати заходи щодо ефективності профілактики, забезпечення своєчасної діагностики та лікування виявлених захворювань.
Обговорення Концепції гуманітарного розвитку України

11 вересня відбулося засідання круглого столу з представниками гуманітарної сфери району, членами Громадської ради при райдержадміністрації по обговоренню Концепції гуманітарного розвитку України до 2020 року.

З основними пріоритетними завданнями гуманітарного розвитку України, які були викладені в Концепції, ознайомив учасників круглого столу заступник голови райдержадміністрації Володимир Мельник. «Впроваджуючи масштабні реформи Глави держави, Україна стала на шлях докорінних перетворень. Концепція нового гуманітарного розвитку, яка орієнтована на максимальне розкриття потенціалу кожної людини і соціуму в цілому, створення гідних умов для реалізації можливостей людини і нації, – одна із реформ, покликаних покращити життя людей», – зазначив Володимир Вікторович.

За його словами, Концепція спирається на фундаментальні цінності свободи та солідарності, демократичні принципи, верховенство права, подолання бідності, рівний доступ до освіти, медицини, культури тощо. Серед ключових напрямів гуманітарного розвитку Володимир Мельник виділив – соціальну стабільність, здоров’я нації, розвиток культури, міжнародні відносини.

У ході заходу відбулося конкретне, конструктивне обговорення документа. Учасники засідання підтримали основні положення Концепції. Висловлені пропозиції стосувалися, насамперед, належного державного фінансування завдань Концепції, що допоможе реалізувати основні цілі гуманітарного розвитку України – підвищення соціальних стандартів життя, ліквідувати крайні форми бідності, зменшити необґрунтовану нерівність населення за доходами, реалізувати пріоритетні завдання в системі охорони здоров’я, впровадження стандартів здорового способу життя, гарантування людини на безпечне довкілля, розвитку освітнього простору, вільного доступу до культурних надбань, діалогу влади і громадянського суспільства, інших напрямів гуманітарного розвитку, які так потребує суспільство.