back

ШЛЯХАМИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

17 червня 2013

Рік, який передує 200-річчю від дня народження світоча українського національного духу Т.Г. Шевченка вже дає свої перші плоди. 5 березня 2013 року в Чернігівському історичному музеї імені В.В.Тарновського відбулася довгоочікувана подія – презентація нового видання - путівника: “Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина”, на якій серед запрошених була присутня і генеральний директор НІКЗ “Гетьманська столиця” Наталія Реброва.

Чудове професійне, багатоілюстроване (понад 1000 світлин) видання видане Київським видавництвом “Богдана” за сприяння багатьох музейних закладів Чернігівщини, в основному Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. Вніс свою дещицю і НІКЗ“Гетьманська столиця”, надавши наукову інформацію, а також ілюстрації – репродукції картин із власної фондової збірки, сучасні світлини тощо. Візит Кобзаря до Батурина у 1843 році надихнув його на створення декількох шедеврів,які суттєво поповнили шевченкіану. Це поема – містерія “Великий льох”, картина “На пасіці”, повість “Близнюки”, серія графічних малюнків до альбому “Мальовнича Україна”.

Путівник видано на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою “Українська книга 2012 року”, розповсюджено безкоштовно по бібліотеках та музейних закладах Чернігівщини. Його можна прочитати і в бібліотеці НІКЗ “Гетьманськастолиця”.

Підготувала Н. Сердюк за матеріалами видання – Слово «Гетьманської Столиці»

№2 (36) березень-квітень 2013