back

«Не однаково мені...»

11 березня 2014

09 березня у палаці К.Розумовського відбувся науково-просвітницький захід, присвячений великому співцю, борцю за свободу українського народу - Тарасові Шевченку з нагоди 200-річчя з дня його народження.

До цієї визначної дати, заповідник підготував виставку “Вічне і живе Шевченкове слово”, презентувала її науковий співробітник Ірина Шепель. Представлені на виставці експонати - оригінальні роботи видатних українських художників і графіків, які присвячені непересічній особистості Великого Кобзаря, його багатогранній творчій спадщині, або створені по мотивам його творів. Це портрет Т.Шевченка авторства Сергія Панича, скульптура Т.Г.Шевченка (автор Володимир Луцак), кілька офортів “Катерина”, “На панщині”, “Повернення Степана” (“Невольник”) та гравюра “Після бою” відомого українського графіка Олександра Данченка. Триптих-панно “Ох, не однаково мені”, народного художника України С. Нечипоренка, став лейтмотивом цієї виставки. На ній також представлені ювілейні монети, банкноти на шевченківську тематику, випущені Національним банком України - “Не вмирає душа наша, не вмирає воля” (2004 р.) номіналом 20 грн, та “Останній шлях Кобзаря” номіналом 5 грн (2011 р.) та ін.

Після презентації виставки слово було надано директору Чернігівської дирекції УДППЗ “Укрпошта” Олегу Обушному. Він презентував громаді ювілейний маркований конверт, випущений до цієї визначної дати. Далі його погасили спеціальним штемпелем погашення - Олег Обушний, начальник Ніжинського відділення №6 “Укрпошти” Борис Русін та голова Бахмацької районної ради Іван Желіхівський.

Захід продовжили виступи наукових співробітників заповідника Катерини Дзекун та Юлії Блажко, які розповіли про перебування Т.Шевченка на Чернігівщині та в Батурині, зокрема. Особливо проникливо звучали шевченкові слова з поеми “Великий льох”, у виконанні наукового співробітника відділу “Цитадель” Марини Хармак. Учні Батуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів продекламували знайомі до болю поезії з поетичної спадщини митця “Мені однаково...”, “Село”, “Садок вишневий коло хати”, “Понад сонцем хмаронька пливе”, “І мертвим, і живим...”, “Гомоніла Україна”, “Іван Підкова”(уривок), “Світає, край неба палає”. Далі всім відомий “Заповіт” англійською та французькою мовами виконали науковці заповідника Ірина Шепель та Катерина Дзекун. Учні-вихованці Батуринської філії Бахмацької районної школи мистецтв ім.А.К.Розумовського виконали на бандурах та заспівали твори сучасних композиторів О.Вільгуцької та А.Філіпенка “Розрита могила”, “Тече вода із-за гаю” та “Тарасова весна”. У виконанні народного фольклорно-обрядового ансамблю “Козацька душа” прозвучали пісні на слова Т.Шевченка “На вгороді біля броду” та “Думи мої”.

Закінчився захід літією за Великим Кобзарем, яку відслужив у каплиці палацу К.Розумовського митрофорний протоієрей, настоятель Батуринської Свято-Покровської церкви о.Роман (Кривко).

На вічній дорозі до великого Тараса зустрінемося ще не раз!

За матеріалами НІКЗ "Гетьманська столиця"