back

Остання Тарасова дорога

19 травня 2014

До вшанування пам’яті великого Кобзаря заповідником проведено низку заходів під спільною назвою “Остання Тарасова дорога”, які присвячені 153-м роковинам перепоховання Т.Г. Шевченка в Каневі.

15 травня в лекторії музею археології Батурина проведено однойменну лекцію для учнів 6-го класу Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст., присвячену Тарасу Шевченку.

Ранок 16 травня розпочався літією по Т.Г.Шевченку, яку відслужив настоятель Батуринського Свято-Покровського храму, митрофорний протоієрей о.Роман в Каплиці Святого Миколая. Помолитися за упокій душі безсмертного Тараса зібралися небайдужі люди - місцеві мешканці, учні Батуринських шкіл, колеги з Бахмацького історичного музею, працівники заповідника “Гетьманська столиця”. Розчулив присутніх виступ «Остання Тарасова дорога» наукового співробітника заповідника Юлії Блажко.

Всім відомо, що Т.Шевченко неодноразово перебував у Батурині, але і до сьогодні в місті над Сеймом немає пам’ятника великому Кобзарю. Виправити цю несправедливість вирішили небайдужі мешканці Батурина - кандидат на посаду Батуринського міського голови Леонід Душа та депутат Бахмацької районної ради Сергій Тинкалюк. Вони виступили з ініціативою зібрати кошти на пам’ятник Т.Шевченку в Батурині саме громадою міста і встановити його біля Батуринської міськради. Дирекція заповідника підтримала цю ідею. Сергій Тинкалюк виступив перед присутніми із презентацією власне проекту пам’ятника, автор — скульптор із Полтави Сергій Олешко.

Із безсмертним Шевченковим словом звернулися до громади юні декламатори славетного класика. Учениця Батуринської спеціальної ЗОШ І-ІІ ст. Олена Мартинович прочитала славетний Т. Шевченка «Заповіт», а від Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. в особі Анастасії Божок прозвучало Шевченкове послання “ І мертвим, і живим...”. В завершення, як гімн заходу, прозвучала пісня “Думи мої” у виконанні автентичної групи народного ансамблю “Козацька душа” Батуринського будинку культури.

За матеріалами НІКЗ "Гетьманська столиця"