back

Тексти коротких застережень громадян про небезпеку спалювання сухої рослинності

11 березня 2015

1. Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає, що в період сухої погоди значно почастішали випадки пожеж у лісопаркових зонах, на полях, луках та в населених пунктах. Основною причиною загорянь є необережне поводження з вогнем, випалювання сухої рослинності або сміття.

У зв’язку з цим, рятувальники закликають мешканців та гостей Чернігівщини бути вкрай обережними, адже в суху погоду розведене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок стають причиною пожеж.

2. Шановні громадяни! У зв’язку з сухою погодою, на Чернігівщині різко зросла кількість пожеж через необережне поводження з вогнем. Це вимагає від населення суворого дотримання протипожежних вимог.

Пам’ятайте, що за таких обставин забороняється розводити вогнища в лісопаркових зонах і на торфовищах. Не кидайте непогашені сірники чи недопалки та не розводьте вогнища.

3. Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що в умовах сухої погоди вогонь швидко поширюється від розведеного багаття на велику відстань. Як результат, випалювання сухої рослинності або сміття може призвести до загоряння помешкань, будівель та лісів.

Також пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності без відповідного на те дозволу або з порушенням вимог безпеки карається накладенням адміністративного стягнення у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень.

4. Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає, що при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння. Багаття створюють "смог", до складу якого входять чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки. Найнебезпечніший із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен - високотоксична речовина, що здатна викликати онкологічні захворювання, генні мутації.