back

Шкільний театр у Красному

29 квітня 2015

У Красненському НВК відбулася вистава за п’єсою Тараса Шевченка «Назар Стодоля». «Майстрами сцени» були учні 8 – 10 класів. Сценарій підготували молоді вчителі української мови та літератури, яких теж не оминула гра на сцені. Учні з цікавістю поставилися до ідеї наставників і старанно готували вибрані ролі.

У залі була створена атмосфера 17 століття: вишиті сорочки, червоні шаровари, плахти, рушники, розмальована піч… Головну роль Галі у п’єсі виконала вчитель української мови Губа Анна Миколаївна, а Назара – учень 10 класу Жиренков Станіслав. В очах глядачів було помітне глибоке хвилювання за долю Назара та Галі, адже ролі було зіграно сердечно та душевно.

Не можна не відзначити учня 8 класу Трубенка Максима, який за п’єсою був батьком Галі. У свої 13 років він по-дорослому зіграв суворого чоловіка, який не хотів видавати дочку заміж за Назара, а бажав обманним шляхом засватати дитину за старого, але багатого полковника. Таку філософію він диктував своїй єдиній дочці: « Женись не на чорних бровах, не на карих очах, а на хуторах і млинах, так і будеш чоловіком, а не дурнем…»

Усі учні-актори з відповідальністю поставились до постановки п’єси, після закінчення якої, веселі й голодні, куштували коровай сватів, в знак утворення дружньої акторської «трупи».

Наталія Чимикос, вчитель української мови
та літератури Красненського НВК