back

Обніміться ж, брати мої...

22 травня 2015

21 травня 2015 р. у Батурині з ініціативи НІКЗ “Гетьманська столиця” було проведено науково-просвітницький захід “Остання Тарасова дорога”. У свято Вознесіння Господнього, переддень свята Святого Миколая зібралися біля каплиці Святого Миколая мешканці Батурина і сусіднього села Обмачева, щоб за традицією знову вшанувати пам’ять пророка українського народу Тараса Григоровича Шевченка. За життя Т.Шевченко неодноразово відвідував Батурин. 17 травня 1861 року останній шлях Кобзаря проліг через Батурин, батуринці і люди з навколишніх сіл попрощалися з ним. 22 травня у Каневі було перепоховано великого сина українського народу Тараса Шевченка.

У травні 2011 р. за благодійні кошти родини Пащаків на цьому місці встановлено дерев’яну каплицю Святого Миколая.

Захід розпочався акафістом на честь Святого Миколая, який відслужив благочинний Коропського району, настоятель Свято-Іллінської церкви смт. Коропа о.Петро. Як епіграф до заходу прозвучали пророчі і до болю актуальні слова з Шевченкової поезії «Розрита могила».

З любов’ю до України і її природи, особливо весняної, Кобзарем написані вірші, які старанно продекламували діти - учні Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст.: Анастасія Сергієнко, Віолетта Левченко, Максим Гела. Взяв за душу і виступ випускниці Батуринської філії Бахмацької школи мистецтв ім.А.Розумовського Аліни Базалій із піснею О.Вільгуцької “Тарасова весна”.

Із уривком із поеми Т.Шевченка “Княжна” виступила учениця Батуринської спеціальної ЗОШ І-ІІст. Олена Мартинович. На завершення заходу із поетично-музичним монтажем виступили учні Обмачівської ЗОШ І-ІІ ст. Закінчився захід піснею на слова Т.Шевченка “Думи мої...” і оптимістичним Тарасовим “Борітеся — поборете!”.

За матеріалами НІКЗ «Гетьманська столиця»