back

Про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней та заходи з недопущення занесення захворювання на територію району

31 липня 2015

30 липня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Цепуха відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії. У засіданні взяли участь керівники місцевих громад та сільськогосподарських підприємств району.

Причиною нагального скликання комісії стало виникнення загрозливої ситуації, яка склалася на території Ічнянського району в зв’язку із виявленням африканської чуми свиней.

Розглядались питання щодо попередження занесення збудника АЧС та вжиття невідкладних заходів з недопущення розповсюдження захворювання на територію Бахмацького району.

З інформацією про захворювання свиней на африканську чуму присутніх детально ознайомив начальник управління ветеринарної медицини в Бахмацькому районі, головний державний інспектор ветеринарної медицини району Петро Горілий.

- Питання щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району є вкрай важливим, адже ця хвороба несе для тварин смертельну небезпеку. Необхідно невідкладно посилити дієвий контроль і нагляд за переміщенням диких тварин та продукції тваринного походження в межах району. Не допустити ввезення поголів’я свиней з інших районів. Тримати на контролі виконання вимог ветеринарно-санітарного законодавства та правил торгівлі на продовольчих ринках району – наголосив Володимир Цепух, підсумовуючи засідання комісії.

У зв'язку з ситуацією, яка складається з приводу розповсюдження вірусу африканської чуми свиней у Чернігівській області, було вирішено прийняти звернення до голів Бахмацької райдержадміністрації та Чернігівської облдержадміністрації у сприянні термінового вирішення питань щодо вжиття профілактичних заходів. Зокрема, проведення повної депопуляції дикого кабана, встановлення дизбар'єрів на основних шляхах у населених пунктах, де знаходяться підприємства з вирощування свинини, здійснення контролю за ввозом на територію району живих свиней та м'яса свинини живою вагою.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації