back

Увага! Спека вимагає суворого дотримання заходів пожежної безпеки

21 серпня 2015

За умов спекотної погоди, на Чернігівщині в лісах та екологічних системах встановився високий 4-й та надзвичайний високий 5-й клас пожежної небезпеки. Це вимагає від населення бути вкрай обережними у поводженні з вогнем та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, адже зараз суха деревина, рослинність легко спалахують від будь-якого джерела вогню.

Останнім може стати навіть іскра, що вилетіла з вихлопної труби автомобіля, не кажучи вже про вогонь від недопалків, сірників чи багаття.

Крім того, рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до керівників сільгосппідприємств та нагадують про заборону випалювання залишків стерні на полях після збирання зернових. Нехтування вимогами правил пожежної та екологічної безпеки відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень, а для посадовців - від 850-ти до 1190-та грн.

Управління ДСНС України у Чернігівській області закликає населення бути пильними та обережними. За умов спеки та надзвичайно високого класу пожежної небезпеки, утримуйтеся від відвідування лісів, торфовищ і полів зернових. Ні в якому разі не розпалюйте вогнища, не кидайте непогашені сірники або недопалки. Також просимо батьків слідкувати за розвагами дітей, які залишившись на самоті можуть вигадати небезпечну гру з вогнем.

Олександр Нагуло,
заступник начальника У ДСНС у Чернігівській області