02 грудня 2016

Центр допомоги учасникам АТО

Пам’ятка щодо соціального захисту ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції

Куди звертатися

Дорожня карта для демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення АТО та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО для вирішення питань соціального забезпечення, захисту та інших соціальних гарантій

Права і пільги учасників АТО та членів їх сімей – підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкова інформація

Покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО в отриманні земельних ділянок

 

Надання психологічної реабілітації учасникам АТО

       Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.04.2018  № 597 «Про затвердження Вимог до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації» управлінням соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації включено до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної  реабілітації ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт»,  що знаходиться за адресою:  67780, Одеська область, м. Білгород –Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна,1-а.

        Суб’єктом надання послуг розроблено програми з психологічної реабілітації, якими передбачено надання відповідних послуг згідно з індивідуальними потребами, а також методичні  та інші матеріали у сфері надання послуг із психологічної реабілітації.  Зазначені послуги передбачають психологічну просвіту, індивідуальне консультування, підбір методів психологічної реабілітації, психологічну допомогу (терапію), групову терапію, психологічну корекцію та проектування майбутнього, профілактику та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.                  

         Суб’єкт  надання послуг  забезпечує та гарантує ведення, оформлення та зберігання документації із психологічної реабілітації отримувачів послуг (індивідуальних планів психологічної реабілітації, карток психологічного супроводу) з дотриманням вимог чинного законодавства України  щодо захисту персональних даних.

         За роз’ясненням  щодо отримання відповідних послуг необхідно звернутись до управління соціального захисту населення  (м. Бахмач, вул. Соборності, 42, кабінет №12. тел. (04635)3-11-50)

 

 

Служба екстреної психологічної та правової допомоги для підтримки учасників антитерористичної операції

З метою розширення доступу до психологічних послуг і правової підтримки учасників АТО при Соціально - психологічному центрі м. Славутич діє служба екстреної допомоги «Телефон довіри»:

095-4676408

067-8509116

Графік роботи «Телефону довіри»: робочі дні – з 9.00 по 13.00; з 14.00 по 18.00.

Кваліфікованими фахівцями – психологами та юристами надається підтримка учасникам АТО та членам їх родин у подоланні особистих, сімейних психологічних і правових проблем.

Управління соціального захисту населення
Бахмацької райдержадміністрації

 

Медико – психологічна реабілітація учасників АТО

На базі державної установи «Інститут медицини праці Національної Академії медичних наук України»  (01033, вул. Саксаганського, 75, м.Київ, телефон 044- 2896530, Возніцина Ксенія 050-3258266, електронна пошта [email protected]) діє Центр медико – психологічної реабілітації  для постраждалих в зоні АТО.

У Центрі надаються послуги особам з такими патологіями : стан після гострої реакції на стреспосттравматичний стресовий розлад (розгубленість, негативізм, суїцидальні  думки, нервові зриви, прояви жорстокості, втома, апатія, порушення сну, пам’яті, професійні та соціальні конфлікти,  стан після закритих черепно – мозкових травм.

Водночас  надається високоспеціалізована медична допомога фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук за спеціальностями: неврологія, терапія, психотерапія, медична психологія, дерматологія, офтальмологія, отоларингологія, стоматологія, алергологія, пульмонологія, кардіологія.

Для реабілітації необхідно мати посвідчення учасника бойових дій, військовий квиток та направлення. Направлення демобілізованим, членам родин, волонтерам надаються лікарем за місцем  проживання. Дійсним військовослужбовцям  - медичним відділом військового підрозділу.

Управління соціального захисту населення

Бахмацької райдержадміністрації

 

Санаторно-курортне лікування учасників бойових дій, постраждалих під час проведення антитерористичної операції

Управління соціального захисту населення Бахмацької райдержадміністрації забезпечує учасників бойових дій (не військовослужбовців)  безоплатними санаторно-курортними путівками  до санаторно-курортних закладів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті  на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200.

Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій, в порядку черговості,  на 18 календарних днів.

Для взяття на облік до управління  необхідно надати заяву,  медичну довідку лікувальної установи  за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій,  копію військового квитка, копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Оригінали документів надаються для огляду.

За детальною інформацією необхідно звертатись за адресою: м. Бахмач,  вул. Соборності,42, кабінет № 12, телефон 3-11-50.

Управління соціального захисту населення

Бахмацької райдержадміністрації

 

Забезпечення учасників антитерористичної операції виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 518, функції щодо протезування учасників антитерористичної операції за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, у 2017 році покладено на Фонд соціального захисту інвалідів.

Відповідно до пункту 5 Порядку розгляд документів щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Фонді соціального захисту інвалідів.

Для розгляду питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за кордоном за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, вибору технологій та закордонного надавача спеціалізованої допомоги учасник антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, або його законний представник повинен подати особисто або надіслати поштою до Фонду соціального захисту інвалідів:

1) заяву;

2) копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок;

3) копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

4) направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-Інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. №321, яке учасники антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості кінцівок, отримують у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної держадміністрації, за зареєстрованим або фактичним місцем проживання (перебування);

5) рішення військово-лікарської комісії або висновок лікарсько- консультативної комісії (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення) про потребу у протезуванні та/або ортезуванні;

6) довідку з місця роботи (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення, яким не встановлено інвалідність);

7) витяг з історії хвороби;

8) фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати їх отримання (надходження поштою).

Для розгляду експертною групою питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями в Україні учасник антитерористичної операції повинен звернутись до вітчизняного протезно-ортопедичного підприємства з такими документами:

1) заявою про необхідність забезпечення виробом підвищеної функціональності за новітніми технологіями;

2) копією паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, учасника антитерористичної операції; копією документа, що підтверджує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера обліково картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

3) направленням на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

4) рішенням військово-лікарської комісії або висновком лікарсько- консультативної комісії (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення) про потребу у протезуванні та/або ортезуванні;

5) довідкою з місця роботи (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення, яким не встановлено інвалідність).

 

Управління соціального захисту населення
Бахмацької райдержадміністрації

 

Про роботу з учасниками АТО

На протязі 11 місяців поточного року до центру зайнятості за послугами звернулося 59 учасників АТО, загалом з початку року отримало послуги 87 осіб даної категорії.

З початку року центром зайнятості працевлаштовано 5 учасників АТО та 2 працевлаштувалися самостійно (за контрактом в ВСУ). 1 особа проходила профначання, по закінченню якого була працевлаштована. До участі до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 21 особу.

За січень – листопад 2016 року по Бахмацькому центру зайнятості була проведена така профорієнтаційна робота із учасниками АТО:

- участь в профінформаційних семінарах для військовослужбовців і учасників АТО – 12 семінарів, в який взяли участь 104 особи;

- участь в ярмарках та міні – ярмарках вакансій – 11 заходів, взяли участь 20 осіб із числа учасників АТО;

- індивідуальні консультації з профорієнтації та профнавчання отримало 87 осіб.

Крім цього, особи із числа учасників АТО постійно приймають участь і в ніших профорієтаційних заходах, таких як: семінари з техніки пошуку роботи, легальна зайнятість, запобігання нелегальній трудовій міграції, семінари з питань професійного навчання, дні відкритих дверей та інше.

Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців на семінарах з питань дотримання вимог законодавства у сфері зайнятості населення, надається інформація стосовно доповнення переліку громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, новою категорією – учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції. А також можливості застосування компенсації єдиного внеску роботодавцям у разі створення нових робочих місць для зареєстрованих безробітних з числа учасників бойових дій. З початку року було проведено 12 таких семінарів на яких прийняло участь 96 роботодавців району.

Халимон Тетяна, директор Бахмацького
районного центру зайнятості