26 травня 2017


Символіка Бахмацького району

 

Символіку району затверджено рішенням Бахмацької районної ради від 22 липня 2004 року.

 

Герб і прапор Бахмацького району є складовою символіки і засвідчують історичні, культурні та інші традиції і використовуються:

- під час проведення офіційних заходів за участю представників інших областей України, держав;

- при проведенні урочистих обласних заходів з нагоди знаменних дат, подій, ювілеїв, тощо;

- при проведенні культурно - мистецьких, спортивних та інших масових заходів;

- видавництвами, редакційними колективами для оформлення періодичних видань, творів земляків - письменників, поетів, художників, народних майстрів та інших;

- для виготовлення спеціальної реклами, пропаганди продукції місцевого виробництва.


Герб району

 

 

Герб Ба́хмацького райо́ну - офіційний символ Бахмацького району Чернігівської області, затверджений рішенням Бахмацької районної ради від 22 липня 2004 року.

На щиті, у співвідношенні 8:10, на темно-малиновому полі, яке перетинає по діагоналі з правого верхнього до лівого нижнього кута темно-синя смуга шириною 1/10 від довжини щита. Нижня напівкругла частина щита зеленого кольору, з розміщеними на ньому навхрест двома козацькими гарматами. В лівій верхній частині щита розміщена сотова рамка з трьома золотими бджолами. В правій частині розміщені три золоті колоски. Верхню малинову частину щита від нижньої зеленої відділяє срібна смуга, шириною 1/50 від довжини щита.

Темно-малинове поле герба – козацьке поле, колір козацького прапора. Його перетинає синій перев’яз, який символізує річку Сейм. Зверху зображено 3 золоті бджоли в рамці Прокоповича, які уособлюють пасічництво і, водночас, працелюбство українського народу. В нижній частині зображено 3 колоски – багатство полів, врожаю, нашого краю. Внизу герба, на світло-зеленому тлі – 2 старовинні перехрещені козацькі гармати, що уособлюють древню символіку нашого краю і міць народу, що живе на цій землі.

На ескізі І.Просяника герб був обрамлений у золоте дубове листя, що символізує незламність, прагнення до волі, незалежності (дуб – дерево бога Перуна).


Прапор району

 

 

Прапор - прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, розділене трьома рівновеликими кольоровими частинами: темно синьою, малиновою та зеленою. В лівій верхній частині на синьому тлі розміщені три золоті бджоли.

Блакитна смуга уособлює річку Сейм, небо, верхню частину українського прапора.

Малинова – колір козацтва, колір військової   аристократії.

Зелений – колір молодого хліба, зела, колір надії.

Три бджоли – символ працелюбності нашого народу.