back

І на землю у травні яблунева впаде сивина

10 травня 2017

Напередодні Дня пам'яті та примирення і 72 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Бахмацькій центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності "І на землю у травні яблунева впаде сивина".

Український народ за свободу заплатив високу ціну: мільйони полеглих в бою, загиблих в окупації, концтаборах та каторжних роботах, мільйони ненароджених, десятки тисяч перетворених на руїни міст і сіл. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі, ми зобов'язані всім,що маємо сьогодні. Символом пам'яті жертв війни є червоний мак. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої в боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах.

Саме тому до Дня перемоги над нацизмом у бібліотеці проведено майстер-клас по виготовленню маків. Учнівська молодь навчилась робити квіти із паперу своїми руками і переконалась в тому, що це легко і просто. Кожен хотів, щоб його квітка була найкращою, тому в роботу вкладали своє уміння, старання й душу. Молоді користувачі долучились до акції "Подаруй мак мешканцю міста". Виготовлені власноруч символи були подаровані мешканцям міста, тим самим віддавши маленьку часточку великої шани та вдячності героям і пам'яті усім жертвам війни.

Інна Воскобойник, бібліотекар
центральної бібліотеки КЗ «Бахмацька ЦБС»