back

Зустріч в історичному музеї

21 червня 2017

Напередодні Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні у Бахмацькому районному історичному музеї відбулася зустріч самодіяльного художника-фронтовика Іваном Опанасовичем Ковтуном із учнями літнього пришкільного майданчика ЗОШ №4.

Спілкування з такими людьми залишаються в пам`яті, змушують нас замислитися про їх подвиг. Іван Опанасович брав участь у воєнних діях. 30 червня 1941 року був мобілізований на фронт медпрацівником. Урятував не одне життя. Разом із тисячами радянських солдат і офіцерів зазнав гіркоти відступу Червоної армії та жахів німецького полону. Війну починав на Південно-Західному фронті, а закінчив на Віслі.

- Я дуже вдячний, - зазначив учасник Другої світової війни, - що молоде покоління не забуває про події тих страшних років. За плечима у мене - довгі й нелегкі воєнні дороги. Але натхнення й бажання жити мені дають мої нові роботи, які я й приніс на зустріч.

Не одне полотно талановитого майстра пензля зберігається і в Бахмацькому районному історичному музеї. Нещодавно колекція поповнилася картиною «Водяний млин на річці Бахмачка».

"Людина із безмежно широкою душею і щирим серцем, працелюб, який докладає чималих зусиль задля відродження України", – так про Івана Опанасовича відгукуються земляки. Мабуть, такі гарні слова і є найбільшою винагородою для 94- річного майстра, стимулом й далі продовжувати розвивати та передавати українські традиції майбутнім поколінням.

Н. В. Шевченко, старший науковий співробітник музею