back

Традиції минувшини по сучасному

07 липня 2017

6 липня в Бахмацькому міському парку культури відбулось традиційне купальське дійство «Чари мольфарки Ксені”». Працівники РБК підготували цікавий театралізований мюзикл та яскраву концертну програму з українськими піснями та сучасними танцями. Вже традиційно святкова програма відбувається в формі мюзиклу, який ґрунтується на сучасних піснях, щоб зацікавити як найбільше молоді до вивчення українських свят, обрядів та традицій.

За сюжетом, до головного персонажу, мольфари Ксені на гостини приходять різні містичні персонажі, зокрема: Чорт, Мара, Блудоліс. У кожного з цих героїв своя невеличка життєва історія. І саме мольфарка своїми порадами та чарами змушує служителів зла перейти на бік добра.

Також до неї на галявину приходять дівчата з віночками та розповідають про цілющу силу квітів та спосіб створення оберегу кохання.

Мольфарка Ксеня, в знак великої шани та вдячності, проводить обряд закликання стихії Вогню. І до неї з’являється посланець стихій - Вогнесила. Вона приносить із собою чарівний смолоскип, для запалення купальського вогнища, яке очищає та зцілює своїм полум’ям. Яскравим моментом стало не лише запалення купальського вогнища, а й веселий хоровод навколо нього, який об’єднав і дорослих і малих.

В цілому, на святі панувала атмосфера веселощів та сміху, бо неперевершена акторська гра учасників дійства жодного глядача не залишила байдужим.

Наталія Вовкушівська,
організаційно-методичний центр районного Будинку культури