back

Шевченківський тиждень у Бахмацькій ЗОШ І-ІІІ ст. №5

11 березня 2017

Більше двох століть проминуло з тієї миті, коли українська земля подарувала світові свого генія – Тараса Шевченка. З плином часу інтерес до імені й творчості видатного сина нашого народу не згасає, адже він саме той великий поет минулого, який не перестає бути сучасником для нових і нових поколінь.

Традиційно, на початку березня в Бахмацькій ЗОШ І-ІІІ ст. №5 проходить Шевченківський тиждень, під час якого проводяться різноманітні позакласні заходи з метою популяризації творчої спадщини визначного українського поета, письменника, етнографа, історика та громадського діяча, виховання учнівської молоді на творах кращих вітчизняних письменників, формування громадянської свідомості.

Цьогоріч також до підготовки й проведення тижня долучилася більшість педагогів та їх вихованців. Так, у 8-А класі (уч. Лагно Л.М.) відбулися літературні читання «Чернігівська поетична Шевченкіана», на яких учні знайомилися з творами продовжувачів шевченківських традицій в українській літературі, письменниками Чернігівщини. У 5-А класі (уч. Гриненко Т.І.) проведене літературне свято «Хай же промінь твоїх думок поміж нами сяє…», де учні мали можливість продемонструвати свої поетичні та музичні обдарування. Строга В.І. у 10-А класі підготувала цікаву інтелектуальну гру знавців життя і творчості Тараса Шевченка «Вінок Кобзарю», а Байло В.І. – літературну вікторину «Чи знаємо ми Шевченка?» у 7-Б класі, під час яких школярі змагалися за звання найкращого ерудита; Радогуз Л.В. організувала ігри з літерами та словами «Хто Шевченка прочитав, той багатшим серцем став» у 6-В класі.

Учителі початкових класів провели тематичні бесіди та години спілкування: «Для землі – сонце, для народу - Шевченко», «Ми Шевченка славить будем...», мультимедійні презентації «...Земля, яку сходив Тарас малими, босими ногами», «Життя поета і художника Т.Г.Шевченка» та ін.

У бібліотеці школи була організована виставка літератури «Тарас Шевченко: два століття з Україною», також учні 5-11 класів долучилися до конкурсу малюнків та стіннівок «Палітра Шевченкового слова», представивши ілюстрації до різних творів Кобзаря.

Шевченківський тиждень вкотре підтвердив, що поезія Тараса Шевченка – неоціненний скарб не лише нашої рідної літератури, а й світової, і ще не одне покоління учнівської молоді буде виховане на його творчій спадщині.

Відділ освіти райдержадміністраці