back

Велика подія у Велике свято

18 квітня 2018

8 квітня 2018 року Батурин зустрічав дорого гостя, нащадка гетьмана Кирила Розумовського Грегора Розумовського, який  мешкає у  Відні (Австрія).

Ознайомившись з музеями та пам’ятками «Гетьманської столиці», Грегор Розумовський вразив колектив заповідника надзвичайними подарунками, які мають виняткову історичну цінність - він передав заповіднику «Гетьманська столиця»  універсал гетьмана Кирила Розумовського 1763 року з підписом та печаткою гетьмана та указ імператриці Єлизавети  1756 року гетьману К.Розумовському. Ці документи впродовж століть зберігалися у родинному архіві Розумовських.

             У книзі відгуків Палацу К.Розумовського Грегор написав: «Це був прекрасний день в місті мого предка. Я вдячний працівникам і дирекції Батуринського музею, я вдячний тим, хто зробив все можливе, щоб відродити це місто. Місто, що ідентичне з духом та історією самої України».

Грегор Розумовський відвідав усипальницю Гетьмана Воскресенську церкву в Батурині, Трьохсвятительську церкву в с.Лемеші, Собор Різдва Богородиці у м.Козелець.

Грегор Розумовський в ході поїздки мав низку зустрічей з українськими журналістами. Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю, яке він дав  Ліні Тесленко, газета «Україна молода» http://umoloda.kiev.ua/number/3301/196/122449/ .

НІКЗ "Гетьманська столиця"